Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kicsit elbizonytalanodtam...

Kicsit elbizonytalanodtam továbbtanulás terén. Mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Van egy alapszakom jogi területről, viszont ezirányban mesterre menni nem lenne érdemes. Jogász lenne a vágy, úgymond amiatt mert vonz az, hogy egy viszonylag nehezen megszerezhető, szorgalmat igénylő szakról van szó, amivel doktorit is adnak, nyilván ez is vonz, gáz vagy sem. Viszont eleve sok jogász van, és ha nem csinálok jogi szakvizsgát, akkor leszűkítem magam a közigazgatásra gyakorlatilag. Márpedig nem nagyon szeretnék előreláthatóan egyetem után még 3 év után szakvizsgázni is. Jelenleg 26 éves vagyok, így már munka mellett csinálnám nyilván, mint ahogy az alapszakomat is. Jogon, ha krediteket el is fogadtatom, és rövidülne, és nem csúsznék, 30 éves lennék. Nyilván ez még fiatal viszonylag, és lesz is már jónéhány éves munkatapasztalatom, tehát valamivel jobb helyzetben leszek, mint egy pályakezdő, viszont mégis azért már egyéb dolgokkal is foglalkoznom kellene, amire nem sok időm maradna jog mellett. Kérdés, hogy megéri-e a sok lemondás így? Vagy már azon is gondolkoztam, hogy lehet többfelé kellene képezni magam, és elindulni mondjuk gazdasági vonalon, vagy agrár irányba akár. Célom, hogy egy olyan portfólióm legyen, hogy ha akarok, tudjak váltani más irányba. Ehhez lehet egy másik alapszak jól jönne. Érdeklődési területem sokrétű, olyan felületes módon szinte majdnem minden érdekel, egyedül műszaki szintű matekhoz nem tudnék konyítani, egy gazdasági szintűhöz még igen.

Vagy mennyire érdemes egy szakirányú továbbképzést csinálni valami más területen?


Ti mit csinálnátok?



2023. máj. 29. 15:31
A kérdező szavazást indított:
Jogász
Valamilyen gazdasági szak
Valamilyen agrár szak
Szakirányú továbbképzés
13 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló helyzetben a gazdasági szak mellett döntöttem, életem legjobb döntése volt.
2023. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Én is sokat töprengtem a gazdaság és a jog között. Életem egyik legjobb döntése volt a gazdasági. Nem akartam annyi mindenről lemondani a jogért, sokkal később tudtam volna elkezdeni a saját életemet, olyan időigényes.
2023. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Gazd-men ÉS jogász szak. A jog háromszor nehezebb, de legalább háromszor hasznosabb is. (Gazdálkodási területen dolgozom.)

Az egy évi deriválás-integrálás, a százéves termelési függvény és a keynesianizmus is hasznos volt, de a cégnél minden a(z aktuális) jogról szól.

2023. máj. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Független a kérdéstől írom ezt. Nagyon gáz, hogy leírod a véleményedet amit átélsz és valami idióta folyamatosan lepontoz mert képtelen elfogadni egy véleményt. Nem is mondanám véleménynek, mivel saját TAPASZTALATRÓL volt szó. Ezért egy szar ez az oldal, mert ha nem azt írod amit a sok idióta hallani akar , akkor lepontoznak😂🙏
2023. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 ezt sajnos én is tapasztaltam. Én sem értem, hogy sok frusztrált majom miért pontoz le másokat, ráadásul mindenki értelmes választ írt, senki se trollkodott.

Sőt, ami még durvább, hogyha most a kommented jelentené valaki, hidd el a tiedet törölnék, mert van benne két trágár szó, bezzeg az idétlen trollkodásokat hiába is jelented, ottmaradnak simán.

2023. jún. 1. 06:01
 6/7 anonim válasza:
100%

Jogász szakon nem valószínű, hogy elfogadnak neked olyan tárgyakat, amiktől rövidülne a képzésed. Tehát számíts 10 félévre nyugodtan.


Több frissen végzett jogász ismerősöm van, belőlük és a tapasztalataikból kiindulva áldom az eget, hogy időben dobbantottam, és "csak" két évemet pazaroltam el rá.

2023. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Jogász szakon nem valószínű, hogy elfogadnak neked olyan tárgyakat, amiktől rövidülne a képzésed. Tehát számíts 10 félévre nyugodtan."


Elfogad az egyetem, és van fent elérhető egyéni tanterve az én szakomról érkezetteknek, szóval a 3,5 év az garantált (persze ha nem bukok vagy 2x). Ettől függeltenül is nagyon gondolkozok rajta, hogy tényleg érdemes-e, és ahogy bújom az álláshirdetéseket meg amiket itr is meg más fórumokom tapasztalok, valahogy kevés embert làtok arról írni, hogy húde kapkodnak a frissen végzett szakvizsgázatlan jogászokért is milliós fizetésekért.

2023. jún. 2. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!