Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tiltott tárgyat vittem az...

Ha tiltott tárgyat vittem az iskolába és ezért fegyelmi eljárást kaptam kirúghtnak?vagy megúszhatom?

Figyelt kérdés
tiltott tárgyat vittem az iskolába (paprika spray) kirúghatnak? már volt 1 osztalyfonokim és pár szaktanárim.

#iskola #fegyelmi #paprikaspray #fegyelmi eljáras
2023. máj. 29. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezért kirúghatnak.
2023. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

Mondd hogy az ebédhez kellett, mert magyarosan-paprikásan szereted.

...vagy hogy zaklatak hazafelé migránsok, ezért volt nálad, nem a suliba "kellett".

...hát ja, ez azért probléma, de hátha még lehet beszélni az igazgatóval.

2023. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a kérdés, hogy ez hogyan derült ki. Kit fújtál le? :D

Ha csak nálad van, azzal mit foglalkoznak?

2023. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én késsel járkáltam a suliba.

Nem buktam le soha nem tudom hány év alatt.

Hogy miért?? Mert nem mutogattam mindenkinek, nem játszottam vele meg semmi. Szimplán volt nálam.

A lebukás körülményétől függ, hogy ki leszel-e rúgva.

2023. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Megúszhatod, de ki is rúghatnak.


Gondolom nem azért van nálad mert vicces, hanem mert olyan környéken mész ahol kellhet. Ha ezt elmondod szerintem megértik.


De tényleg felmerül a kérdés, hogy hogy derült ki? Ha le is fújtál vele valakit ok nélkül akkor búcsúzz el az osztálytól és még most iratkozz ki, hogy ne az legyen a lapodon, hogy kicsaptak :D

2023. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A képzési intézmény, kizárás az iskolából fegyelmi határozattal megszüntetheti a tanuló jogviszonyát. A jogviszony a fegyelmi határozat véglegessé válásának napján szűnik meg.


Ha az iskolából kizárt tanuló tanköteles (a tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizenhatodik életévét betölti), a kizáró iskolában a tanulói jogviszony akkor szűnik meg, ha a tanulót másik iskola átvette; az átvétel napján. (Másik iskoláról gondoskodhat a gondviselő – szülő, gyám –, de ha nem teszi, vagy nem jár sikerrel, akkor a kizáró fegyelmi határozatot hozó iskolának kell erről gondoskodnia. Ha neki sem sikerül, akkor a tankötelezettség végéig a „nyakukon marad” a kizárt tanuló.)


Ha az iskolából kizárt tanuló már nem tanköteles, akkor a kizáró iskolának nincs vele kapcsolatban tennivalója. Ha továbbra is szeretne tanulni, akkor neki, illetve gondviselőjének kell gondoskodnia másik iskolába való felvételről.


Hogy ilyen határozatot hoznak, vagy mást, az olyan körülményektől függ, amiket bizonyára nem írtál meg; bár ha részletesen megírnád, akkor sem itt dőlne el, hogy mi lesz a sorsod.

2023. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A paprika spray egy megengedett önvédelmi eszköz, ha jogos védelemből használtad tulajdonképpen nem vagy felelősségre vonható. Mondd ezt el, amikor kérdeznek az ügyről, és mondd, hogy tisztában vagy a jogaiddal. Általában ilyenkor a tanárok sem tudnak mit mondani, és elengednek. A tanárok nagy része nincs tisztában a joggal, ami szerintem szégyen.

Szerintem nem fognak kirúgni.

Ha a heccből, meg poénbòl fújkáltad viszont, akkor nagy az esély, hogy kirúgnak, de akkor érthető is.

2023. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

A joggal te tisztában vagy??

Kés is lehet nálad. Sőt légpuskát is szállíthatsz az utcán. Erre is megvannak a jogi követelményei, de lehet.

Azonban ott van egy akkora "de", mint az iskola.... Mivel az iskola "törvényei" (házirend) szigorúbbak, mint a btk-ban lefektetett törvény, ezért az az előírás ami odavágó.

Nekünk pl el lett mondva az, hogy igen, az utcán jogunk van pl ilyen eszközökkel rohangálni, de az iskolában az ilyenek már ki vannak tiltva. Szóval kompromisszumos alapon a portán le lehet adni és távozáskor ott átvehető.

Ha esetleg az utcán felmerülő konfliktus lehetőségére van valakinél legális önvédelmi eszköz, akkor azzal így meg lehet oldani. De ugye az iskolában ezt már nem lehet bevinni.

Másik meg, hogy nekem van a táskám mélyén kés, óvszer, meg a jó ég tudja, hogy mi... Egyszerűen senki nem teszi szóvá. Hogy is tehetné?? Senki nem tud arról, hogy mi van a táskámban, zsebemben, mert nem veszek ki semmit ami nem oda illik.

Volt mikor pl bor volt nálam. Egyik tanár se pampogott, hogy biztos iszok, meg minek vittem azt az iskolába?? Mert nem látták. Nem vettem ki. Nem mutogattam, nem hadonásztam se boros üveggel, se késsel. Kés is lehet nálam legálisan az utcán, de üzletekbe többségében nem lehet úgy bemenni vagy ugye suliba sem. Soha nem volt ebből se gondom, mert nem hadonásztam vele soha.

Szórakozó helyekre, rendezvényekre se mehetek be késsel, de ott is van egy bankkártya kés nálam mindíg. Soha nem szólnak érte, mivel nem is fogja senki azt nálam látni. Nem vagyok agresszív, önvédelemre nem is kell. Csak azért van nálam, mert soha nem lehet tudni, hogy mikor lenne jó egy kés. Volt mikor temetőben a virágból kellett lentebb vágni, volt mikor madzagot, tényleg néha jól jön.

2023. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!