Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan statisztika valahol,...

Van olyan statisztika valahol, ahol írja, hogy egy adott alapszakkal milyen mesterszakokra jelentkeznek?

Figyelt kérdés
Ugye mesterszak kereső már nincs, mint régen volt. Szakok statisztikáinál meg ilyet nem találni. Olyanra gondolok, hogy pl.megnevezi, hogy erről az alapszakról ezekre a mesterekre jelentkeztek a hallgatók, és hogy milyen számban stb. Bár kétlem hogy van...., hátha valaki esetleg okosabb.

2023. máj. 31. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Vam leírás arról, hogy a mesterekre milyen alapszakokkal mehetsz. Rákeresel az alapszakodra és meg is vagy.


De ugye a mostani rendszer olyan, hogy kb bármire mehetsz, csak kellenek extra kreditek. Tehát ilyen általános kereső nincs.

2023. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Felvételi tájékoztatóban lehet keresgélni (3.sz. táblázat):

[link]

[link]

2023. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, mesterszakonként írja, hogy teljes kreditértékkel beszámol .... szakokat, csak sokaktól olvasom, hogy olyan alapról mentek olyan mesterre, hogy kb nem is értem hogy fogadták el, mikor más terület is eleve, és krediteket összemérve sem értem, hogy telt ki nekik a minimum.
2023. máj. 31. 12:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Fel lehet venni egy csomó plusz tárgyat. Talán így
2023. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó, ezt értem, csak ha már összevetem az alapszakom tantervét, és 60 kreditből írja, hogy 30 a minimum, amivel felvesznek, és 30-at se bírok összeszedni egy adott mesterre, annyira mások a kreditek, akkor érthetetlen számomra, hogy más meg ugyanezzel a szakkal azt írja, hogy simán felvették úgy, hogy tárgyakat is alig kellett pótolnia. Ezért voltam kíváncsi, hogy van-e ilyen statisztika, mert ugye kívülről fújom már ezt a 3. sz. táblázatot, csak itt egyértelműen az egyenesági, és a kreditbeszámítással felsorolt szakok vannak leírva, a végén meg csak annyi, hogyha vannak ilyen meg olyan kreditjeim, akkor ennyi minimum kredittel lehet jelentkezni. Csak az már sehol nem derül ki sajnos, hogy vajon az én olyan kreditemet elfogadja-e vagy sem, egyetemi TO-tól pedig erre érdemi választ senki nem adott még sehol senkinek.
2023. máj. 31. 13:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!