Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó ötlet a középiskola váltás...

Jó ötlet a középiskola váltás 11.be így?

Figyelt kérdés

Ömm...rövid leszek, szóval jelenleg erdésztechnikus szakon vagyok 11.es

Felmerült a suliváltás vagyis inkább kezd biztos lenni a dolog

Mert nagyon nem hoz lázba ez a szak tudom tudom előbb is lehetett volna gondolkodni de 9.be végig online volt nem tudtam kitapasztalni úgymond hogy milyen is ez a szak.

Aztán mondom akkor 10. Lesz az az év ahol kiderűl milyen is meghogy tényleg nekem való ilyen vegyes érzések voltak bennem. Jött a 11. és teljesen elment a motivációm mert nem igazán érdekel a szak. Bukok 2 tantárgyból az egyik szakhoz tartozik a másik alaptantárgy holott szerintem többre lennék képes és többre is voltam. Családba én vagyok a feketebárány mindenki is mondja hogy nem ilyen voltam meg kérdezgetik hogy mi az szerelmes vagy vagy mi történt hogy rontasz stb. Velem is van baj mert nehezen veszem rá magam a tanulásra de ha érdekelne valamilyen szinten a szak az dobna rajta és nekiállnék de egyrejobban távolodik tőlem a szakma

+ hátrányba is vagyok mert az osztály nagyrésze otthon van a vadászatban meg mindenhova mennek hajtani stb. Én itt vagyok 11 de még vadászni sem voltam, erdőbe meg csak annyit hogy átbicajozok rajta.

Az osztállyal nincs baj bírom őket lett jó baráti társaságom is de magamnál ez nem fontosabb szóval azért nem akarok maradni mert ők mondják vagy mert megszerettem őket, ezt meg nem akarom majd megbánni párév múlva, hogy nem magamat néztem, hogy nekem mi a jó.

Az okot leírtam, hogy miért is szeretnék váltani vagy miért is váltok

Lényegében a kérdésem az, hogy jót tenne e, ha átmegyek egy 3évesre, ahol 10.be kezdenék és csak 2 évem lenne? (Mezőgazdasági gépkezelő a 3 éves)



2023. máj. 31. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én full ugyanígy voltam, mint te, csak informatika szakon. Nem váltottam, mert már addigra beleöltem két vagy három évet a dologba. Nálunk is mindenki otthon volt az infòban, nekem meg gőzöm nem volt semmiről, és a tanárok is úgy álltak mindenkihez, hogy itt mindenki tud alapbòl mindent, mert mindenki kocka. Én neked sem javaslom a váltást, pláne ha az osztály is jó. Én sem értek az infós ,,szakmámhoz", de végül is meglett. Az erdészet pedig egy szép szakma, még ha nem is nagyon érdekel, akkor is hasznodra válhat később. Technikusin kötelező maradnod?

Szüleid mit mondanak az ügyben?

2023. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen kötelező maradnom és ők úgy vannak vele hogyha váltok akkor támogatnak, ha nem akkor is, de ahogy mondják, hogy itt ez van ott meg ez azt látom, hogy azt akarják váltsak. Meg így az egész család mo dja, hogy itt helybe jobb helyem lett volna stb.

Bennem van az is, hogy nem fog sikerülni. Most lesz 4 hét gyakszi nyáron vadásztársaságnál és nincs sok kedvem hozzá.

Igazából nem tudom, hogy végig tudom e vinni

Igen jó az osztály, de amint felszólítanak szakmain vagy olyan kérdést tesznek fel ami ehhez tartozik rám jön a gyomorideg rendesen és ha nem tudom jön az, hogy "ilyet nem tudni"

Egyébként gratula, hogy meg lett

2023. jún. 1. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Laza lesz a gyakszi, hidd el. Nem lesz semmi különös. A nyári gyakszi itthon nem arról szól, hogy valami eszeveszett módon dolgoztatják a diákokat, hanem általában nem is foglalkoznak velük/pár szakmàt kivéve/. Lehet át fogtok beszélni egy pár dolgot, de ennyi. Attól nem kell félni.

Az érettségi most nálatok hogy van? Négy tárgy 12-ben, 13-ban meg szakmai, vagy hogy megy ez? Mert ha így van, lehet megoldás az, hogy 12-ben jelentkezel érettségire 4 tárgyból, ugyanazon az éven meg ősszel egy szabadon választott tárgyból másik iskolában, így megvan az öt tárgy, és megvan az érettségi. A szakmain meg nem kell maradnod.

Ha ez nem megoldhatò, akkor jelentkezz 4 tárgyból, következő év tavasszal meg egy szabadon választottbòl egy másik iskolában, és úgyis megvan az 5 tárgy.

2023. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát most úgy van, hogy 3 tantárgyból kell 12.be érettségizni, majd 13.ba idegen nyelv meg ugye a technikusi szakmából
2023. jún. 2. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!