Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes ezért beleölni éveket...

Érdemes ezért beleölni éveket a jogász szakba?

Figyelt kérdés

Már gyakorlatilag semmi kedvem hozzá. Elvégeztem a jogi fosz-t, utána az igazságügyi igazgatásit is, ezzel is elment feleslegesen sok idő, foszt nem kellett volna. 25 éves vagyok. Nincs már nekem sok kedvem tanulni, pedig még 3 évet kellene, csak már unom a sok idétlen magolást, a sok felesleges lexikális baromságot, csak azért, mert mindenáron egy foglalkozásdoktori kell a nevem elé, hogy legyen utána mire verni magam. Képességem meg lenne hozzá, rengeteget tudok tanulni, csak már elegem van. Szakvizsgázni úgyse fogok, anélkül meg egy aktatologató éhbéres köziges jogász lennék úgyis, max annyi, hogy verhetem magam a kollégák előtt, hogy de nekem dr-el kezdődik a nevem, és emiatt komoly ember vagyok. Meg állandóan éjjel nappal a fejemben kell tartani és mondogatni kell magamban több tucat jogszabályt, már sokszor keverem is őket, ha fáradt vagyok, meg minden baromságot, sokszor már nagyon fárasztó, főleg munka után.


Közben sokkal jobban érdekelne egy közgáz szak is. Meg látom is, hogy több lehetőség van benne. Bár itt gyk-n igaz odáig vannak sokan, hogy jogásszal is milyen jó karrierek vannak, csak azt nem érti meg senki, hogy nincs már mindenkinek ereje szakvizsgázni. Már csak ezt a doktorit nem tudom elfele engedni, félek, hogyha elvégeznék egy közgáz szakot, egy cégnél elkezdenék dolgozni, utána ha jönne egy jogász, többe néznék, mert dr. van a neve előtt és ez egy rang, ettől többre vennék.


Mennyire számít egy munkáltató szemében, hogy valakinek dr. van a neve előtt vagy sem? Két alkalmazottat, akik közül az egyik nem dr. a másik meg az, nem nézi le jobban a nem dr-t? Vagy van olyan amúgy gyakran, hogy egy nem doktor a főnöke egy doktornak? Sokszor azt látom, pl egyszer egy kormányhivatalban is ügyintézéskor a csaj mindenkivel flegma, lekezelő volt, amikor meg jött egy ügyfél foglalkozásdoktorival, egyből elkezdett remegni, és be volt tojva rendesen, hogy egy komoly ember jött oda hozzá ügyet intézni, vele szemben nem mert flegmázni. Ez az érv szól csak a jogasz mellett, hogy általánosságban tekintélyt parancsol a foglalkozásdoktori, mert egyébként már tényleg hagynám az egészet, meg előre látom az éhbéres munkát vele. Egy foglalkozásdoktori nélkül is lehet teljesértékű, megbecsült rangos személy valaki a szakmájában? Mit kellene tenni szerintetek?



2023. jún. 1. 07:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Tedd azt amit szeretnél szerintem, nem érdemes szenvedni semmiért, főleg, hogy előtted áll az élet. Gondolj bele maradsz jogásznak, lehet hogy szeretnéd, de lehet hogy nem, mert felmerült már most benned, hogy a közgáz lehet jobban érdekelne, és később sokkal nehezebb váltani mint most.


Amúgy meg nálunk a cégnél van egy jogász dr. és logisztikán dolgozik, mert most ~40 évesen csinált egy másik diplomát, mert rájött nem szeretné jogászként leélni az életét, viszont semmivel nem éri őt nagyobb megbecsülés, mint pl. engem aki közgazdász diplomával rendelkezik.


Ui.: Hátha kis löket és biztatás, ami nekem is kell :D én jelenleg 23 vagyok és nem érzem magaménak a pénzügyet, úgyhogy jövőre tervezek orvosira menni ha megtudom oldani :)

2023. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Egy dolgot rosszul látsz: jogászként hiába szakvizsgázol le, attól még ugyanúgy beleragadhatsz egy köztisztviselői állásba, ha nincs protekciód. (Nekem is van két ilyen jogász ismerősöm.) Jogászokból ugyanis mostanra bőséges túltermelés van, így elsősorban csak azoknak lesz jó állásuk, akiknek megvannak a megfelelő összeköttetéseik. Úgyhogy ha semmiképp nem akarsz aktatologató lenni, ne ölj bele még éveket a jogász képzésbe. Képezd át magad egy más területre, s az igazságügyi igazgatás szakkal párosítva azon a területen némi előnyöd lesz a munkaerőpiacon.
2023. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Egyetértek az előttem válaszolókkal. Ha már alapból nincs hozzá kedved és más érdekel, akkor teljesen felesleges időt pazarolni rá. Tény hogy a karrierlehetőségek sem túl fényesek.
2023. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Egy gazdasági szakot elvégzel 3.5 év alatt levelezőn, közben találsz a szakmában munkát már az első évtől kezdve. Kezdj új életet. Én is ezt tettem hasonló helyzetben.
2023. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdasági részre reagálva, nem hiszem hogy nagyon előnyben lennél a dr. résszel a neved előtt ha nem kapcsolódik az álláshoz amire jelentkezel. Azt nézik szakirányú-e a diplomád, van-e pluszban mesterképzés vagy más kapcsolódó tanfolyam, milyen nyelveket beszélsz és mennyi tapasztalatod van.

"Vagy van olyan amúgy gyakran, hogy egy nem doktor a főnöke egy doktornak?" - Simán, a doktort se fogják kapásból managernek felvenni ha semmi gazdasági tapasztalata nincs. Van egy kolléganőm aki szintén jogász volt majd adószakértőnek képezte át magát, nincs alatta dolgozó ellenben felette ott a csoportvezető, manager, telephely igazgató mind dr nélkül. Nem tűnt fel hogy máshogy bánnának vele csak mert dr van a neve előtt, azért az emberek többsége nem tojja össze magát ennyitől, nem lesz valaki komoly és tiszteletet meg tekintélyt parancsoló mert elvégzett egy egyetemi szakot. Kicsit túlértékeled azt a szöszt ami a neved elé kerülne.

2023. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Komolyan képeslennél 3 évet feláldozni az életedbül hogy a neved előtt legyen doktor ?
2023. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, nem gondoltam, hogy ilyen hosszas és segítőkész válaszokat kapok.

Igazából már a doktorin kívül tényleg semmit nem tudok felhozni a jogász mellett. Ha józan ésszel gondolkodok, és nem az a cél, hogy vagánykodjak vele, hogy én doktor vagyok, hanem egy versenyképes helyzetbe akarok kerülni a munkaerőpiacon, ahol bármikor válthatok, és kapok állást máshol is, akkor bizony el kell engednem a jogász szakot, amivel minden bizonnyal a közigazgatasra szűkülne a mozgásterem munkakeresésben. Csak az bosszant, hogy beletettem éveket, hogy jogi területen szerezzek egy alapszakot, előtte meg a fosz is megvolt, aminek semmi értelme nem volt, és most már "csak" 3 év kellene még, csak már alapszakon se volt sokszor kedvem ehhez, mégis megtanultam. Meg azt látom, hogy minden jogász végzett ugyanúgy odáig van magával, meg a környezete is, hogy húú ledoktoráltál, de komoly vagy.... kb mintha orvosit végzett volna vagy valami PhD-t, bezzeg, ha valaki egy mester közgáz szakot elvégez csak egy sima gratuláció, nincs meg az a felhypeolt feelingje, hogy hűha, közgazdász vagy, ez nem semmi. Viszont a munkaerőpiac meg ezt becsüli inkább, a társadalomban meg a jogásznak nagyobb a megbecsülése, de ha meg is akarok élni valamiből, akkor közgázzal sokkal nagyobb esélyeim lennének. Amúgy is van egy pénzügyis okj-m is, igaz az is h.lyeség volt, viszont gimi után jónak tűnt anno elmenni valahova egy évre, mert akkor nem tudtam még mit csináljak. Viszont ott az a minimális kis statisztika, mérleg, mikro-és makroökonómia tetszett, sokkal fogyaszthatóbbnak tűnt így visszagondolva, mintha magolnom kellene egy 20 pontos felsorolásos paragrafust, ahol kettőt véletlen felcserélek, aminek semmi jelentősége nem lenne, és ki is vágnának mégis vizsgán. Meg ilyen vállalkozásfejlesztés, szervezet pszichológia stb. dolgok is érdekelnek, és szívesebben elmerülnék ebben, mint olyan jogszabályokban, amit mindenki úgyis jogtárból használ majd, tehát totál feleslegesen tanulom. Mondjuk az igazat megvallva a gazdasági matek 1-2-től kicsit félnék is, régen matekoztam, és stabil hármas voltam csak, valamely részei jól mentek, mások nehezen, habár két félévet valahogy csak kibirni.

2023. jún. 2. 19:37
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Akkor képest hogy jogi fosz-t végeztél, meglepő, hogy semmit nem tudsz a jogról.

De menjél csak deriválni.

2023. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelem azokat akik felnőttként, munka mellett végzik el a jogot vagy más időigényes képzést. Nem tudnám. Képtelen lennék rá. Az egyik Közgáz alapképzésen “csak” számvitel tárgyam maradt, de olyan nehezen hozom meg az áldozatot, hogy időt fordítsak rá. El nem tudom képzelni ugyan ezt a szitut egy büntetőjog vizsgára készülve….. csinálj valami mást. Ha évek múlva jön nálad elő, hogy mégis kellene az a jogász végzettség, megcsinálod akkor.
2023. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvasva amit írtál felmerült bennem sok gondoltat. Én 1 évet jártam jogra majd közgázra váltottam. Én nem bántam meg, 3+1 éves csak , rengeteg képzés van utána. Több helyen dolgoztam diákként és gazdasági gyakornokokat mindenhol keresnek. Ha nem hiszel nekem nézd meg pl minddiákon. Egyébként ebből is lehet doktorit csinálni, ha utána mész mesterre meg minden szarra. Én nem bántam meg , életem legjobb döntése volt amikor erre jelentkeztem a jog helyett. Filoztam azon, hogy befejeznem a jogot, de en se szeretnek mar 5 evet erre aldozni és ennyit magolni.
2023. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!