Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri tanulni? Fontos az...

Megéri tanulni? Fontos az iskola? Én 4,00 vagyok szinte tanulás nélkül, és amúgy sem hiszem, hogy sokra vinném. Ennek ellenére megérné színötösnek lenni? 16/Fiú

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért születik a kérdés, mert azon dilemmázok, hogy tanuljak-e vagy sem. Otthon nem tudok erről kérdezni, ezért itt teszem

fel a kérdésemet! (Anyum 12 órázik, apum meg amolyan “majd lesz valami” típusú ember, sose tudott előre gondolkozni.) Én egy közgazdasági technikumba járok. 4,00-s átlagom van otthoni tanulás nélkül. Jelenleg kilencedikes vagyok. Úgy gondolom, hogy a suliba azért járunk, hogy tanuljunk, suliban figyelek is. Otthon nem tanulok. Illetve témazárókra készülök, azokat szinte mindig négyes, ötösre megírom. Szüleim véleménye az, hogy ameddig négyeseket, ötösöket szerzek addig azt csinálhatok amit akarok. Anyum 12 órázik, fizikai munkát végez, de mindig mondja, hogy ha egy kicsit is beletennék a suliba akkor simán lehetnék színötös. Anyumnak sportgimnázium végzettsége van. Illetve masszőr. Azért nem hiszek az iskolában mert bár apumnak közgazdász végzettsége van, ennek ellenére 2 évet munkanélküli volt és most egy éve dolgozik. De lehet, hogy ismét elveszti a munkáját. Megéri odatenni magam és színötösnek lenni? Az osztályomból a 34-ből, 22-en buknak jelenleg minimum egy tantárgyból és tizenketten kettőből vagy többől. Nem a tanulós fajták az osztálytársaim. Nekem nem célom az egyetem. Nem látom értelmét az iskolának úgy őszintén. Nektek mi a véleményetek?

16/Fiú



2023. jún. 4. 17:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%

Megéri. Ha nem segédmunkásként akarsz dolgozni vagy valami alacsony fizetésű munkát akarsz csinálni, akkor tanulj.

Mi köze annak, hogy apukád 2 évet munkanélküli volt és most elveszítheti az állását ahhoz, hogy te tanulj-e. Ha nem tanulsz, akkor apukád nem veszíti el az állását? Vagy akkor te biztosan olyan munkát kapsz, amit soha nem fogsz elveszíteni?

Ha nem akarsz normális fizetést kapni és válogatni a munkahelyek között, hanem alacsony fizetésért akarod, hogy kihasználjanak és egyik munkából a másikba menj ahol már annak is örülhetsz ha bejelentenek, akkor ne tanulj.

2023. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Xddddd. Hát ha apám is el tudja vesztetni a munkáját, akkor én is el tudom. De mindegy.
2023. jún. 4. 17:54
 3/25 A kérdező kommentje:
A 2. szövegrészhez írom válasznak. Az a köze, hogy az egy indoklás, hogy miért nem hiszek az iskolában.
2023. jún. 4. 17:59
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

OK, akkor ne tanulj. Ugyanúgy elveszítheted a munkádat, de legalább nem lesz megtakarításod, amit a magasabb fizetésből félretettél, ezért elég hamar az utcán kötsz majd ki. Plusz mivel örülsz majd ha akkár minimálbéren munkát kapsz, akár úgy is ha nem jelentenek be, ezért nem lesz egészségügyi ellátásod sem, tehát nem fog ellátni se a fogorvos, se más orvos amíg nem igényel azonnali, sürgős ellátást a betegséged, sérülésed.

Ha hajléktalanként, betegen szeretnél az utcán élni, akkor semmiképpen se tanulj.

2023. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%

Megéri tanulni?

Igen!

Megéri a magyar oktatásban tanulni?

Nem!


Sajnos a magyar tanmenet nagyon megosztja a diákok képesítését, így mindenhez fogsz érteni egy kicsit, de semmiben sem leszel igazán jó, ráadásul a 10 dologból maximum 3 van, ami az erősséged lehet, de neked meg kell tanulni mind a 10-et.


Miért jó ez nekik?

Pont azért, mert semmihez nem értesz igazán és az iskolán kívüli önfejlesztésre sem jut sok időd..

Ha kikerülsz így az életbe, akkor belemenekülsz a robotba, meg a hitelekbe, amivel magadnak kevés hasznot termelsz, nekik viszont annál többet.


Jó esetben úgy kéne kinéznie, hogy általános 6.-os szint után csak szakma, vagy irány (pl matek-fizika, matek-kémia, vagy humán), vagy érettségi -ez a felső szint, érettségizzenek a polihisztorok, vagy akik például tanárnak, vagy hasonló, sokrétű tudást igénylő egyetemre mennének.


Én például szerettem a szakmát, amit tanultam, de érettségizni nem tudtam/akartam volna, szóval otthagytam az egészet a p'csába, most szabadúszó melóm van és jobban keresek, mint a diplomás mérnök haverom, aki 24 évesen kapta meg az első fizetését ebből, előtte diákhitelezett, mellette meki, jogosítványra ideje sem volt, stb stb..

2023. jún. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%

A magyar oktatási rendszer szar, de jövőre tanulj, ha másért nem akkor a pénzért! Tizenegyediktől az előző évi tanulmányi átlagtól függ az ösztöndíj (tehát a tizenegyedikes a tizedikestől fog) és ha megvan a 4.5-ös átlag akkor havi 59.000 lesz az ösztöndíj :D


Én most vagyok tizedikes, semmi más nem hajt. A szakmai tárgyakból csak ötöseim vannak, a többire nem lesz szükségem, de azért a pénz az pénz :D

2023. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ok négyes. Nagyon kedves vagy. A segítségeteket kértem, nem a lenézéseteket. Amúgy meg honnan tudod, hogy mi lesz belőlem?:-)))
2023. jún. 4. 18:30
 8/25 anonim ***** válasza:
24%
Mi a probléma? Hol itt a lenézés? Azt írtam, hogy ha nem akarsz tanulni, ezért nem tanulsz, akkor erre számíts. Azt tudom, hogy mire számíthatsz egy érettségivel. Sehol nem írtam, hogy mi lesz belőled.
2023. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

#6 az a havi 60 ezer is egy jó vicc.

3 szombat alatt meg lehet keresni bármilyen diákmunkával is:D

2023. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Persze hogy megéri tanulni nagyobb az esélye annak hogy azt csinálhatod utána az életedben amit szeretnél.
2023. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!