Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szóbeli vizsgát hogy el...

A szóbeli vizsgát hogy el elképzelni hogy zajlik?

Figyelt kérdés
A válszokat köszönöm szépen.
2023. jún. 8. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mármint hol szóbeli vizsga?

Érettségi vagy egyetem, esetleg valami más?

2023. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bemész, megmondják a témát, aztán Te beszélsz róla. A végén vagy örülsz, vagy nem örülsz.
2023. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bemész, húzol/dobsz egy vagy több tételt, ami lehet csak elméleti és lehet gyakorlati is (attól függően hogy mik a vizsgakövetelmények), azután pedig elmész egy asztalhoz, ahol van időd a tétel(ek) kidolgozására. Ez általában bőven elegendő, mert ezalatt mások felelnek.


Ha kész vagy vársz, jeleznek, ha mehetsz.


Mész. Leülsz, előadod a tétele(i)det, amit lapra vetettél. Vagy közben, vagy utána kérdeznek, vagy az adott tétellel, vagy a teljes anyaggal kapcsolatban.


Általában csak az egyik vizsgáztató kérdez, de lehet hogy többen is, viszont sosem lehetsz egyedül a vizsgáztatóval, vagy egy diák vagy egy másik vizsgáztató veled van, hogy visszaélés gyanúja ne merülhessen fel.


A végén megmondják a jegyedet, ha két jegy között vagy, azt jelzik, és felajánlják, hogy még kérdeznek a jobb jegyért, vagy elfogadhatod a rosszabbat.


Végeztél.

2023. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érettségi szóbelin a végén nem mondják meg de a többi helyes. Bár amikor nálunk volt a kozepszintu a tanár rám írt utána este, hogy hány pontot értem el. Azt hogy a többieknek is megirta e nem tudom, ha jóban vagy vele és jofej megszoktak mondani
2023. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!