Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudtam készülni a mesterké...

Nem tudtam készülni a mesterképzés felvételi vizsgájára?

Figyelt kérdés

Holnap lesz reggel az egyik felvételi vizsga mesterképzésre. Igazából nem az van az első helyen (negyedik helyen jelöltem meg), viszont nem tudtam nagyon készülni rá mert még az egyetemi vizsgáimat csináltam illetve hétfőn államvizsgázok.

Van valami tippetek? Próbálom olvasgatni a szakirodalmakat de már fáradt vagyok. Rengeteget készültem az államvizsgára plusz előtte az utolsó vizsgáimra.


2023. jún. 8. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez akkora egy szervezési hiba az egyetemek részéről, hogy nagyon jól tudják, hogy most vannak június első második hetében a zv-k, és alapszakról mennek nyilván mesterre, mégse bírják úgy szervezni azt a retek felvételi vizsgát (egyébként eleve semmi értelme), hogy június végére tegyék, amikor már mindenki végzett.
2023. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen és eléggé aggasztó (még ha nekem személy szerint nem is az elsők között van) :(

Főleg, hogy itt csak a (szóbeli) felvételi vizsga számít, 99 pontot ér és semmi mást nem vesznek figyelembe. Vagyis 1 pontot ér fogyatékosság, hátrányos helyzet. De szerencsére én erre nem vagyok jogosult.

Az összes többi felvételi vizsgám június vége, július első hete. Nem is értem ők miért nem tudták így szervezni :(

2023. jún. 8. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd is ezt a helyet, én el se mennék a felvételire azért sem. Egyelőre a zv a legfontosabb, addig én mimden mást hanyagolnék, pláne ha egyébként sem első helyeken van.
2023. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha ugyanazon a szakon mész tovább nem kéne külön sok mindent tanulnod rá. Én PSZ után mentem számvitel mesterre, ahová most járok olyan szakmai kérdések voltak amikre tudtam válaszolni mert a záróvizsga tételei között is szerepeltek azok a témák, nem szivattak olyan kérdésekkel amiket csak speciális esetben tud az ember.

De volt olyan egyetem ahol a szóbelin kb csak a motivációról kérdeztek és nagyon minimális szakmai kérdés volt, ahol meg elvégeztem az alapszakot konkrétan semmit nem kérdeztek csak muszájból behívtak és elmondták hogy majd mi lesz a mesteren (vidéki kis egyetem szóval nem szórták azt a pár jelentkezőt aki egyáltalán volt). Úgyhogy szerintem nem kell ezt túlizgulni főleg így hogy sokadik helyen van, úgyis most zv körül vagy a legfelkészültebb. Menj és próbáld ki milyen egyáltalán, gyakorlásnak jó lesz a többi helyhez, ennek van úgyis a legkevesebb tétje a többire meg tudsz még készülni ha szükségesnek érzed.

2023. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem az alapszakommal azonos, de mindenesetre megpróbálom.

2023. jún. 8. 16:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Elmentél végül a felvételire? Mi volt? Mik voltak a tapasztalatok?

Majd ha lesz időd írd le, szívesen olvasnám. :)

2023. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen. Bár sok reményt nem fűztem hozzá. A könyvekből kérdeztek, mikor mondtam, hogy nem nagyon tudtam készülni akkor csak a fejeket vágták 🙄. Nem szerettem volna az idejüket rabolni de már úgy voltam, ha befizettem a vizsgadíjat akkor már elmegyek

2023. jún. 29. 21:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyik szakon voltál? Mi lett a vége? Azt a 99 pontból sejtem, hogy ELTE lesz. Mondjuk szakirodalom tételek helyett pl. a szociológián van.
ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!