Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a figyelembe vehető középis...

Ha a figyelembe vehető középiskolai tantárgyaim között nem szerepel, amit az egyetem 2024-től elvár a tanulmányi pontok esetén, akkor nincs esélyem a felvételire? Részletek lent.

Figyelt kérdés

2024-ben változó felvételi rendszernél az egyetemek saját maguk fogadják el, hogy a tanulmányi pontok esetén mely tantárgyakat veszik figyelembe.

Mi a helyzet akkor, ha nekem nem volt egyáltalán ilyen 5. tantárgyam, amit középiskolában tanultam volna, ezen változtatni már nem tudok. A kötelező érettségijeim meglesznek, illetve abból lenne kedvezőbb pontszámom is. Múlhat ezen a felvételim?



2023. jún. 8. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétumok nélkül nehéz megmondani. Milyen tárgyból nincs eredményed és melyik egyetem/szak a cél?

Szerintem amúgy ebben az esetben számodra csak a duplázás játszik, hisz a másik pontszámításnál nem teljesíted az egyetem által szabott követelményeket.

2023. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az Állatorvostudományi Egyetem állatorvosi szakja lenne a cél.

Korábban közgazdasági középiskolában tanultam, és ott csak földrajzot tanultunk. Az egyetem viszont a jövő évtől csak biológiát, kémiát és fizikát fogad el.


Valóban a duplázás az esélyes, ezzel nincs is gond. Engem az aggaszt, hogy ha nem teljesítem a tanulmányi pontok esetén a követelményt, az kizáró ok lehet-e.

2023. jún. 8. 23:51
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudsz anélkül érettségizni, hogy jegyed lenne, mert ha nem tanultad, akkor osztályozóvizsgát kell tenned egy másik iskolában.
2023. jún. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerinted minek van követelmény ha nem követelnék meg azoknak a betartását? Nem viccből határozták meg hogy mely tárgyakat kell teljesíteni, az senkit nem érdekel hogy milyen okból kifolyólag nem teljesítetted pusztán azt nézik hogy megcsináltad-e vagy sem. Ha nem rendelkezel az egyetem által előírt érettségivel akkor érvénytelennek tekintik a jelentkezésedet mivel nem teljesül nálad minden előírt feltétel, függetlenül attól hogy hány pontot értél el.
2023. jún. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Amit a #3-as ír az igaz, de csak akkor ha még középiskolás vagy és nincs meg az érettségi bizonyítványod. Ha már elvégezted a 12. osztályt és van érettségi bizid, utána akármilyen tárgyból mehetsz érettségizni (osztályozó nélkül), függetlenül attól, hogy tanultad-e középiskolában azt a tárgyat. (Mivel múltidőben beszélsz a középiskoláról, így feltételezem már végeztél és utólag szeretnél emelt biosz-kémiát tenni.)


A #4-es meg egy paraszt, ráadásul azt se tudja miket beszél, ne hallgass rá, csak kötözködni jár ide.


Ha duplázol, akkor a tanulmányi pontokat abszolút nem nézik, olyannyira nem, hogy nem is kötelező feltölteni felvire az év végi bizonyítványokat ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy duplázással szeretnéd számíttatni a pontjaidat. Gondolj bele hány embertől vennék el azt a lehetőséget, hogy arra a szakra járhasson amit kinézett, pusztán azért mert korábban végzett és nincs év végi eredménye egy tárgyból, ami korábban nem is volt követelmény. A duplázás igazából azért lett kitalálva, hogy mindenkinek legyen esélye bekerülni az áhított szakra, függetlenül attól, hogy hány évvel korábban végzett a középiskolában és ott milyen eredményeket szerzett, olyan mintha tiszta lappal indulnál.

Szóval nyugi kérdező, ha csinálsz egy nagyon erős emelt biosz-kémia érettségit, aminek a duplázásával elég pontod lesz, akkor fel fognak venni, a tanulmányi pontok csak a másik fajta pontszámításhoz kellenek.

2023. jún. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem is a szabályzatot és az előírásokat nézzük, akkor is elég meredek, hogy biosz és kémia tudás nélkül mennél állatorvosira. Ha fel is vennének, akkor kínlódni fogsz. Még emelt biosszal is nehéz, nem ám úgy, hogy még egy középszintű tudásod sincs...


Szerintem szánj rá 2-3 évet az emelt biosz és kémia érettségikre (és ne arra menj, hogy csak meglegyen, hanem tanuld is meg!) és utána felvételizhetsz már.

2023. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6-os te miről beszélsz? Tudod egyáltalán mi a tanulmányi pont és érettségi pont közötti különbség? Szó se volt arról, hogy nem fog emelt biosz-kémia érettségit tenni, az kötelező. Év végi osztályzata nincs belőlük, mert középiskolában csak földrajzot tanult, amit viszont jövőre nem fognak elfogadni a tanulmányi pontokhoz az állatorvosin. Mielőtt okoskodsz legalább olvass utána az alap fogalmaknak.

Az meg abszurd, hogy 2-3 évet írsz két érettségire való felkészülésre. Ha nincs más dolga a tanuláson kívül, akkor fél év alatt simán megtanulható az emelt biosz-kémia anyaga, de még ha tanulás mellett dolgozik, akkor is elég rá 1, nagyon maximum 1.5 év.

2023. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Főleg azokat, amelyek a kérdésemet válaszolták meg kéretlen tanácsadás helyett.

Minden infóval igyekszem naprakész lenni, ez az egy vakfoltom volt, bízom benne, hogy nem lesz több a felvételivel kapcsolatban.


Tisztában vagyok az érettségi követelménnyel mindkét tantárgyból. Tudom, hogy ezek nélkül nem tudok bekerülni, de nem is erre irányult a kérdés.

Ami valóban meredek, hogy bár leírtam, hogy az érettségi meglesz (nem csak szimplán meglesz, meg is tanulom!), ezt nem mindenkinek sikerült megérteni.


#1,#5,#7-es tényleg nagyon hálás vagyok, köszönöm! :)

2023. jún. 10. 07:45
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyebként is, aki állatorvosira készül, annak nem akkor jut eszébe, hogy kellene egy biosz érettségi, amikor már csak egy éve van a felvételiig....


Ha komolyan gondoltad volna, akkor eleve egy gimibe mentél volna emelt biosz-kémia szakra és akkor most nem kellene még plusz egy évet kínlódni....

2023. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!