Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási gondjaim vannak. Mit...

Tanulási gondjaim vannak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Soha se ment a tanulás.Még ált.suli 1. osztályban ment (de hát az a legkönnyebb), onnantól kezdve csak rosszabb lett.Az átlagom 3-as, de az is úgy hogy minden időm tanulással töltöm. Szószerint semmire sincs időm. Másoknak volt/van idejük pl.különórákra vagy pl. elmenni szórakozni a haverokkal 1-2 órára és ennek ellenére jó tanulók. Én nekem meg semmire,csak tanulás. Olyan rossz érzés hogy minden időm erre megy el és mégis csak sz@r 3-as körül mozgok (jobb esetben ).Szeretek tanulni, de valahogy nem megy. Nem értem amit érteni kell, nagyobb szöveget nem tudok megtanulni.Általában magolok igy vagyok naggyábbol 3-as, de ha megpróbálom megérteni még annyit se tudok megjegyezni pl. történelemből.Minden tantárgyat szeretek, kivéve a történelmet, éneket, legjobban a bioszt, matekot szám.tech.-et, kémiát szeretem, de hiában érdekel, hiába próbálom megérteni, de nem megy, olyan mintha az info amit olvasok/hallok nem jutna el az agyam azon részére ahova kellene, olyan mintha levolna blokkolva az agyam (tudom hülyén hangzik) és ez nagyon dühít.Szeretnék továbbtanulni (fösuli,egyetem) de így meg se merem próbálni. Eléggé szorongásos vagyok gyerekkorom óta, lehet hogy ez is közre játszik?Gondoltam dokihoz kéne mennem de nincs rá pénzem.
2010. okt. 18. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress itt rá, írtak kismillió tanulsái módszert. Amúgy nem bántani szeretnélek, de lehet egyszerűen te gyengébb képességű vagy és ennyire telik, sajnos ilyen is van, de ne legyen igazam.
2010. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor tanulsz, próbáld kizárni a külvilágot, minden mást (csukd be az ajtót, húzd el a függönyt, asztalodon ne legyen semmi olyan tárgy ami lekötné a figyelmedet ...) A hosszú szövegből egyszeri elolvasás után emeld ki a vázlatpontokat, fontosabb részeket. A lényeg, hogy először ezek jussanak eszedbe. Utána menj rá a részletekre.


Ezt olvasd el, segíthet:

[link]

2010. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én szóbelit sosem tanulok 5 percnél tovább,csak ha verset kell.Nem az kell hogy magolj azzal énse megyek semmire.A töri az legkönnyebb,ha odafigyelsz az órán már ott megtanulod(legalábbis nálam így van),de lehet tanártól is függ."Gondoltam dokihoz kéne mennem de nincs rá pénzem." Ezt hogyérted?Mondtad hogy tovább akarsz tanulni,tehát 14-15 éves lehetsz ha még nem buktál.Az uncsitesóm 23 éves és még a szülőházban lakik.Ezek szerint a szüleid nem foglalkoznak veled?mert ha nekem kéne valami ilyesmi biztos hogy kifizetnék.Amúgy meg kérdezd meg a tanárodat,osztályfőnöködet hátha tudnak jó tanácsookal szolgálni.
2010. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kell, hogy legyen az iskolában egy olyan tanár, aki tanulásmódszertannal, a tanulás segítésével foglalkozik. Ha kisebb iskola vagytok, akkor lehet, hogy több sulihoz tartozik egy ilyen tanár.

Keresd őt meg és tőleg kérj segítséget! Nem kerül semmibe, és pont azért kötelező, hogy legyen minden iskolához, hogy azoknak segítsen, akik hasonló helyzetben vannak, mint te.

Ne add fel, rengeteg mindent tehetsz.

iskolapszichológus is kell, hogy legyen, bár itt még jellemzőbb, hogy több sulinak van egy pszichológusa. Az ő segítségét is ingyenesen igénybe veheted.


Szerintem első körön keresd meg az osztályfőnököd és kérdezd meg tőle, hogy a ti iskolátokban ki foglalkozik ezzel, kihez fordulj. Sokkal szakszerűbb segítséget kaphatsz tőlük, mint itt.

2010. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket.Amúgy bocs a koromat nem írtam:20 éves vagyok és van érettségim. A tanárokról annyit hogy b..tak segíteni csak néztek rám hülyén annyit mondva figyelj oda jobban,iskola pszichológus nem volt. Az a baj hogy általában a tanáramnak nem volt türelmük az olyan lassúakhoz mint én. Nem egy idegbeteg tanárral volt dolgom akitől ha kérdezni mertem, vagy azt mondani nem értem akkor még neki állt feljebb.Valahol olvastam ezt a villámolvasást ez hasznos lehet?
2010. okt. 18. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!