Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MI a leghatékonyabb tanulási...

MI a leghatékonyabb tanulási módszer? Nem tanulok, mert hiába ülök a könyv fölött, nem sikerül. és már inkább nem is tanulok, ha nincs eredménye. Bár lehet h csak a kifogásokat keresem. De 2 tantárgyból bukásra állok. Azért segíetek?

Figyelt kérdés

a mostani módszer: elolvasom, aláhúzgálom, kijegyzetelem...

de nem megy... főleg a töri... mert forrásalapú a könyv és ááá....


2010. nov. 5. 12:51
 1/4 Viki233 válasza:
próbálj zene mellett tanulni, vagy miközben tanulsz egyél vmit.úgy jobban fog az agyad és jobban megjegyzed a dolgokat.és nagyon fontos h félóránként szünet(kb 10 perces) h legyen ideje feldolgozni az agyadnak az új infókat...
2010. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi kipróbálom :)
2010. nov. 5. 13:08
 3/4 nikaa11 válasza:
Hangosan mond a megtanulni valót ,akkor vissza megy a füledbe a hang és jobban meg marad és ird is le mert amit látsz az a szemed elött felidézhető.Én is igy tanultam mert nekem sem ment ám sokáig de megpróbáltam és a hangos tanulás bevállt!!!
2011. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha olvasol valamit, utána mondd vissza magadnak a tartalmát. Ha néhányszor visszamondod könyv nélkül, már meg is jegyezted. Kis szakaszokat vegyél egyszerre, pl. egy bekezdés, vagy 2-3 adat, aztán ismételgesd át 3-4 szakaszonként, hogy emlékszel-e még rá, és így haladj végig az egészen. A tanulás lényege, hogy felfogd, megértsd, mert ha el tudod mondani, akkor már meg is tanultad.


Történelem tanulásánál a legfontosabb, hogy az összefüggéseket kell átlátni. Ki milyen helyzetben volt, miért tett valamit, mi volt ezzel a célja, ennek mi lett a következménye, stb. Ezeket kell megérteni, aztán ehhez megjegyezgetni a neveket, évszámokat, helyszíneket. Évszámtanuláshoz pl. jó, ha készítesz olyan kártyákat, amin ek egyik oldalán az évszám van, másik oldalán az esemény, így tudod magad oda-vissza kérdezgetni.


Az aláhúzgálás csak akkor eredményes, ha ügyese4n ki tudod emelni a lényeget. Mert ismerek olyat, aki egy oldalon csak 3-4 szót nem húz alá. Ennek semmi értelme. Sokkal jobb, ha egy-egy bekezdés rövid tartalmát próbálod megfogalmazni saját szavaiddal (vagy címszavakban, vázlatpontokban). És ezt tanulod meg utána. Én így tanultam általános iskolában és gimiben is, minden tantárgyból 10-15 perc alatt megtanultam az aznapi leckét és végig kitűnő voltam (egyetemen is 4,9 volt az átlagom). Ja, és ne így állj hozzá, hogy úgyse fogod tudni megtanulni. Dehogynem!!! Nem vagy hülye! Úgy ülj le tanulni, hogy na most megtanulom, könnyen és gyorsan és tudni fogom. Ne érezd nagy feladatnak, vedd könnyedén! Akkor könnyű is lesz.

2012. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!