Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Büntetlenül hány igazolatlanom...

Büntetlenül hány igazolatlanom lehet? Azt tudom hogy ha 10 óra alatt van akkor csak felszólítás jön.

Figyelt kérdés
De ha átlépem a 10 órát akkor van feljelentés.De annak mi a következménye?Egyik osztálytársam előző éveben 36 órát hiányzott de nem kapott semmit csak felszólítást.Eddig azt hittem hogy 10 óra után már feljelentés és pénz büntetést kapunk.De ez az osztálytársam nem kapott semmit.Mondjuk nekem is összejött év végén 13 óra igazolatlan késésekből de nem kaptam semmit.Most akkor mehetek 10 óra fölé büntetlenül?
2010. nov. 15. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanköteles vagy még? Ha igen, akkor azt hiszem csak 3 óra lehet igazolatlan, ha nem, akkor a 30. után hivatalosan is kirúghatnak, de az adott iskola házirendjétől függ hogy milyen szankciók járnak x db igazolatlan óra után (van ahol 1 után osztályfőnöki figyelmeztetés, van ahol mondjuk 20 után nevelőtestületi). Nézz utána az iskolád házirendjében, de ne az legyen a célod, hogy 10 órát lógj.
2010. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha tanköteles vagy, nincs semmi következménye, csak az, hogy a gyermekvédelmi hatóság és a jegyző baszogatja a szüleidet, ami valljuk be, elég ciki. 50 óra után nem kézbe kapjátok a családi pótlékot, hanem egy kirendelt gondnok költi el rád. Viszont a tanárok kellőképpen megorrolnak rád, akár meg is buktathatnak, megtalálják a módját. Ha nincs elég jegyed, nem vagy osztályozható. Szóval törődj bele, hogy az oktatás 18 éves korig törvény által előírtan kötelező.
2010. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
16* ;)
2023. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!