Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az atom kötés...

Mi a különbség az atom kötés és a molekula polaritása között?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az atom kötése akkor poláris ha különböző atomok alkotják, apoláris pedig ha azonos atomok. De a molekulánál, hogyan tudom ezt megállapítani. ( ráadásul ott valami dipólus is van )

Aki tudja az legyen szíves segítsen. Köszönöm.


2010. nov. 15. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A dipólusmolekula az ugyanaz, mint a poláris molekula


A kétatomos molekulákban amilyen a kötés polaritása, olyan a molekulájé is.


A kötés poláris ha az atomok elektronegativitásának különbsége nagyobb, mint nulla és apoláris, ha a különbségük egyenlő 0-val.


Amikor a molekulában szimmetrikus a töltéseloszlás (lineáris-, síkháromszög-, tatraéder-alakú), akkor a molekula polaritása apoláris. (Vannak kivételek: pl.:COCl2,CHCl3,HCN(..kivételek mindig vannak))

Amennyiben a molekulában nem szimmetrikus a töltéseloszlás(V-alakú, trigonális piramis alakú), akkor a molekula polaritása poláris (dipólusó) lesz. (Kivétel: pl.: PH3)


Itt elég nehéz elmagyarázni...biztos lesz más, aki jobban el is tudja. Remélem azért tudtam segíteni.

2010. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

molekulánál az alakot is kell nézni. mert lehet, hogy a kötések amik alkotják polárisak, a molekula mégis apoláris lesz a szimmetrikus alakja miatt. pl ha jól emlékszem a CO2 ilyen szimmetrikus lesz.

mert bal oldalon egy O, kettőskötéssel a C, majd jobb oldalra szintén kettős kötéssel egy O. ilyen "bot" alakú. és így nem tud kialakulni pozitív és negatív pólus, azért lesz apoláris.

2010. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek. Nagyjából megértettem.
2010. nov. 17. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!