Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesélnél a (főiskolai) kolis...

Mesélnél a (főiskolai) kolis éveidről? Igaz, hogy a kollégiumban életre szóló barátságok köttetnek és, hogy ezek az évek a legjobbak egy ember életében?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ezek a legjobbak :) Én ugyan kollégista nem vagyok, de sok időt töltök ott, mert a legtöbb barátom ott lakik és óraközi szünetekben ott vagyunk. Hát hihetetlen. Annyit nevetünk, olyan jól érezzük magunkat. Harmadéves vagyok és soha egyetlen egyszer még csak össze sem szólalkoztam senkivel, pedig elég temperamentumos ember vagyok, aki kiáll az igazáért. Nagyon sok barátom lett, rengeteg értékes emberrel ismerkedtem meg és tényleg olyan élmények ad és még adni is fog, hogy örökké emlékezetesek lesznek :)
2010. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút. Én ugyan csak egy évet voltam kolis, de annyi minden történt velem, amennyi azóta sem.

Aztán a szüleim például úgy ismerkedtek meg, hogy egy koliban laktak.

2010. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem szivesen mesélnék és ez egyáltalán nem igaz. Ott már nem kötttetnek igazi barátságok, az emberek egymásra vannak ott utalva, ennyi. Az igazi barátságok régebbről valók.
2010. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Ja és az első igazi szerelmemet is az egyetemen ismertem meg :)
2010. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a legjobb évek, még több 10 év távlatából is vannak olyan barátaink akivel tartjuk a kapcsolatot, a feleségemmel is ott találkoztam.
2010. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagyunk egymásra utalva. Pont ez az, ami nem igaz, mert itt mindenki magára van utalva. Gimiben ezerszer inkább, de itt mindenki magáért felel, magának tanul, elvégre már felnőtt emberek vagyunk. Viszont a barátságok szerintem erősebbek és az összetartás is.
2010. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azok táborát tudom gyarapítani, akik azt mondják, hogy az egyetemen köttetnek a legjobb barátságok. Én nagyon jól éreztem magam az egyetemen és egy nagyon összetartó baráti kör tagja voltam, illetve vagyok még most is. Már jó pár éve végeztünk és szétszóródtunk az országban a szélrózsa minden irányába, de ennek ellenére szinte napi szintem kommunikálunk egymással (telefon, msn, mail). Egy-két havonta mindig összejövünk valahol és nem egyszer fordult már elő, hogy közösen mentünk világot látni és meghódítani egy új országot és várost :)
2010. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hányan laktok/laktatok egy szobában?

Mi van akkor ha valaki nem jön ki a szobatársával? Most ez lehet, hogy buta kérdés lesz, de itt is megmondják, hogy például este 10-re érj vissza a koleszba?:$


Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek küldtem "zöld kezet!";)

2010. nov. 27. 22:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
22:32 vagyok. Mi 3-an laktunk egy szobában és 6-an egy lakórészben. Egy lakórész 2 szobából, egy fürdőből és egy kis teakonyhából állt. De én nem csak a szobatársaimmal barátkoztam össze, hanem nagyon sok nem kollégista szaktársammal is. Természetesen a felsőoktatási kollégiumokban nincsen kikötve, hogy mikor és meddig mehetsz ki, a nap 24 órájában szabadon mozoghatsz (elvégre felnőtt ember vagy).
2010. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2-4 ágyas szobák vannak. Nem szólnak bele, hogy meddig vagy kint, akkor jössz és akkor mész, amikor akarsz, egyedül az van meghatározva, hogy a vendégeidnek hány óráig lehet a kollégiumban tartózkodni.

Ha nem jössz ki a szobatársaddal akkor bekopogsz a kolis felelőshöz és kéred, hogy átmehess másik szobába. :) Nem nagy ügy :)

2010. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!