Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért utálnak ki mindenhonnan?

Miért utálnak ki mindenhonnan?

Figyelt kérdés

Kilencedikes lány vagyok. Ez már a negyedik osztály eddig, ahová járok. Eleinte mindenhol mindenki nagyon szeret, aztán egy idő után megutálnak, és kiközösítenek. Nem értem miért van ez. Teljesen átlagos vagyok, nincs velem semmi baj:(

Ez a helyzet már most, három hónap alatt kialakult, és fogalmam sincs mitévő legyek. Innen elmenni már nem akarok, nagyon jó iskolába járok.


2010. dec. 1. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogyha már három osztályból kiutáltak, el kellene gondolkoznod rajta, valóban bennük van-e a hiba. Ha egyszer beskatulyáztak egy társaságban, nagyon nehéz kitörni belőle, ezért az első hetekben kellene elérned, hogy a neked tetsző helyre kerülj (persze az sem mindegy, mit értesz kiutájloson: azt, hogy nem rajonganak körbe - ami érthető, hiszen új vagy köztük, idegen vagy nekik, és ebben az esetben neked kellene megnyerned magadnak őket -, vagy gúnyolnak, megaláznak, bántanak. Utóbbi esethez volt szerencsétlenségem, de azt kell mondjam, itt is neked kell változtatnod (nekem is rossz volt hallani, de így utülag azt kell mondjam, igaz). Nem szabad hagynod, hogy fogást találjanak rajtad. Ha durvul a dolog, akkor iskolavezetést kell zargatni.

Ha be akarsz illeszkedni egy társaságba, nem várhatod el, hogy azok alkalmazkodjanak hozzád, neked kell hozzájuk. Gondold végig, hol ronthattad el, mi volt az a pont, ahol fordult a kocka, azon kell változtatnod.

2010. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok új, az egész osztály most indult, szeptemberben. Gúnyolni szoktak, főleg azokkal a dolgokkal, amiket azok mondanak rólam, akik régebbről ismernek, akik régebben is kiközösítettek. De mint mondta, év elején mindneki nagyon szeretett, és ezért sem értem mi változott meg hirtelen. Az a baj, hogy a tanároknak is mondanak ezt-azt, és ők se nagyon szeretnek.
2010. dec. 1. 21:34
 3/6 anonim válasza:
A kinézeteddel gúnyolnak, vagy a viselkedésed miatt? Esetleg a tanulmányi eredmények, vagy a család miatt? Próbáld megkeresni az okot, hogy miért teszik ezt, és azon változtatni. Ha változtathatatlan, akkor keress köztük pár értelmesebb embert, és próbálj meg velük beszélni, vagy esetleg a tanárokkal.
2010. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Viselkedés miatt. Ami megtörtént, azon már nem nagyon tudok változtatni. Igazból nem is értem, hogy miért olyan nagy dolgok azok, és miért kell gúnyolni velük. Kb. azon a szinten vannak, mintha megettél volna egy szendvicset.
2010. dec. 3. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:

miért,mit csináltál?


de amúgy ne foglalkozz velük


vannak ilyen hülyék

2011. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hetedikes vagyok, és most vagyok a 3. iskolában.Velem is pont ugyanez a helyzet.Már az óvodában elkezdődött.Valahogy nem tudok beilleszkedni.Esetleg nincs valaki a tizedikből?Vagy a másik osztályból?Nem feltétlenül kell az osztálytársaiddal barátkoznod.

Sok sikert!:)

13/L

2013. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!