Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tanultatok/tanultok...

Mennyit tanultatok/tanultok az idei érettségire?

Figyelt kérdés
Miből érettségiztek? Miből és hogyan, naponta mennyit készültök? Izgultok már? Mit vártok? Nagyon nehéz lesz? Előre is köszi a válaszokat!:)
2011. febr. 4. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én biszoból érettségizem, mert infóbol már csináltam egy előrehozottat (80%-os lett). A többi tantárgy elég ha 3-asra sikerül, mert nem fog beleszámítani majd a jelentkezésbe, mivel a biosz-infót viszem tovább. Hát ami a tanulást illeti, próbálok készülni a bioszra, csak annyit kell tanulni a suliba, hogy nem marad időm meg energiám sajnos. Eléggé izgulok már egyébként, néha rámtör a rossz érzés, hogy mivan ha nem siekrül stb:/ 18/L
2011. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az igazat megvallva, egyre többet jár a fejemben az érettségi.

7 tantárgyból fogok vizsgázni...szóval...nincs könnyű dolgom, nekem sem (sejtem, ezzel te is így vagy).

Például az irodalom leckéket már nagyjából átolvastam, hetente 2x matek órát is veszek. De annyira még nem stresszelem magam.

Elég laza egyelőre...sajnos nagyon sok teendő elveszi a figyelmem: ballagási képek, szalagavató, búcsú-vacsi, stb...de végülis pozitívan állok a dolgokhoz.

Úgy kell felfogni az egészet, hogy nagyon hiszel a sikeredben. Én leszögeztem magamban, hogy SIKERÜLNI FOG, MINDENKÉPP:). Ez a tudat megnyugtat, és határozottságot is ad.

Szóval...amellett, hogy tanulgatsz azért, bízz magadban!

Nyugi...

(nálunk az osztályban általánosan elterjedt filozófia, hogy: "majdcsak lesz valahogy"...:)) )


Sok sikert! Kitartás:D


(18/L)

2011. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell parázni vele nyugi :) Nálunk a tanárok is normálisak voltak (kivéve magyar tanár), segítettek mindenben. Az írásbeli feladatsor közép szinten matekból, és töriből nagyon egyszerű, a szóbeli meg még annál is könnyebb. Általában kapsz egy jó nagy forrásanyagot a kihúzott tételhez (én az Aranybullát húztam és megkaptam az egész szöveget), amiből nagyon egyszerű kiírni a lényeget.

A mostani érettségi úgy van megcsinálva (sajnos), hogy még a hülyegyerek is át tud menni. Aki meg egy minimális energiát fektet bele, az 4-5-ösre meg tudja írni.

Én matekból semmit sem tanultam (igaz nem is voltam hülye belőle) és 90%-os lett.

Töri szintén vicc volt, ami 86%-os lett.

Ha ezek mellé még csinálsz nyelvvizsgát, már felvesznek valami jó helyre :)

Szóval nyugi, a vizsgaidőszak nagyobb szopás lesz :D

Üdv, 23/F

2011. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! :) Azért jogosan félek az érettségitől, hiszen az orvosi a cél számomra. Bár sikerült összehoznom egy felsőfokú nyelvvizsgát, így a 40 pont megvan, de én főleg a biosz-kémia résztől félek. :S Ti hogy álltok az ismétléssel?
2011. febr. 6. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!