Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előírhat-e kötelező jelleggel...

Előírhat-e kötelező jelleggel az általános iskola III. osztályába járó gyermekem számára, testnevelési óra keretében, jógaórát az osztályfőnök, elégtelen tesi jegy és igazgatói intő retorzióként való kilátásba helyezésével?

Figyelt kérdés
Külsős jóga oktató (az ofő saját jógatanára) tartja az órát 45 percben! Aki nem csinálja a gyakorlatokat, elégtelent kap testnevelésből + egy igazgatói intőt is!
2011. febr. 7. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha szerepel az iskola pedagógiai programjában, illetve a helyi tantervben. Különben nem. De akkor meg belső tanerőkkel kellene megoldani. Tehát nem pedagógus által tartott óra nem írható elő, úgy gondolom.

Egyébként is furcsa az efféle fenyegetőzés, de kérdezd meg az igazgatót, hogy neki erről mi a véleménye. Lehet, hogy a tanár csak az ő nevében fenyegetőzik. Lehet, hogy az igazgató erről nem is tud.

2011. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is arra gondoltam, hogy megkérdezem az igazgatót, bár úgy tudom, tudomással bír róla!
2011. febr. 7. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk pingpong van. A tanítónő azt mondta, hogy amíg iskola időben van és nem kell érte fizetnie a szülőknek, addig kötelező részt venni rajta.
2011. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy ő mit mond, a másik meg, hogy mi van a pedagógiai programban és a helyi tantervben.

Önmagában az, hogy testnevelésóra keretében különböző sportágakkal ismertessék meg a gyerekeket, normális dolog. Ha a tantervben ott pingpong van, akkor pingpongozni kell. De a külső oktató bevonása szerintem necces. Egyébként minden igazság végső forrása és minden állítás alátámasztása itt van:

[link]

2011. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!