Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek fognak emelkedni...

Szerintetek fognak emelkedni a felvételi ponthatárok 2011-ben?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 00:28
 1/10 anonim válasza:
Hát egyrészt mindig emelkedik átlagsan 3-5 ponttal, egyes szakok többel is, de ha belegondolsz, hogy a nyelvvizsgáért kevesebb pontot kapni, (35-28=7) , a különbség miatt szerintem stagnálni fog.
2011. febr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem igen, tavaly a biosz 265 körül volt, én most 300-al számolok biztos ami biztos:)
2011. febr. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindenhol. tavaly sok helyen elég extrém ponthatárok voltak. Most pedig nem csak a nyelvvizsga ér kevesebb pontot, hanem az emelt szintű érettségit leszámítva minden.
2011. febr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet előre megmondani.
2011. febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy a nyelvvizsga pontjainak csökkenése miatt lejjebb kellene, hogy menjenek a pontok, de nálunk a tanárok azt mondák, hogy erre ne is számítsunk:/
2011. febr. 16. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Bár nem érdemes latolgatni, sanszos, hogy nem fognak extrém mértékben megemelkedni a ponthatárok (a min. ponthatár marad, a nyelvvizsgákért kevesebb jár stb). Ezzel majd a következő év felvételizőit lehet riogatni... :/ :)
2011. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Azt hiszem itt mindenki el van tévedve. Nem úgy van ez a ponthatáros dolog, hogy most a hasukra ütnek és kitalálnak egy ponthatárt...Attól függ, hogy arra a szakra hány embert vesznek fel és az alapján szabják meg. Teszem azt például egy szakra felvesznek 100 embert, ez azt jelenti h az oda jelentkezők közül azt a 100-at fogják felvenni, akiknek a legjobb a pontszáma. Ha mondjuk már a 80. embernek kevesebb a pontja, mint a tavalyi ponthatár akkor ennek értelmében a ponthatárt is lejjebb fogják vinni, ha pedig a 101.-nek is beleférne a tavalyi pontszámba, akkor emelik. És oké, hogy kevesebb pont jár a nyelvvizsgáért, de nem csak nektek, hanem mindenkinek, szóval mindenki ugyanolyan eséllyel indul. Legalább is ilyen téren.
2011. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez tény, de nekem pl. két középfokúm van és egy emeltem. Nekem nem változnak a pontjaim. Akinek csak egy középfokúja van és egy emeltje, az a tavalyi pontszámításhoz képest pl. rosszabbul jár.
2011. ápr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bloody Bory ***** válasza:

[link]


Nekem is hasonló kérdéseim vannak/voltak, és a fenti linkre akadtam az interneten való válaszkeresgélés közben. Nem tudom, Te melyik szakra jelentkezel, de én személy szerint - a cikk alapján - jól megszívtam az idén a gazdaságtudományi képzési területtel. :S

2011. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

04-10 12:25 válaszoló vagyok:


Én bölcsésznek készülök. Parázok is rendesen, h. felvesznek-e 393 ponttal. :/ Bár csökkentették a helyeket, kevesebben jelentkeztek mint tavaly, ugyanakkor az idei érettségik könnyűek voltak a tavalyihoz képest. Pl. matekot így egy év kihagyással simán megcsináltam 3 hibaponttal... :/

2011. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!