Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai fiatalok körülbelül...

A mai fiatalok körülbelül hány százaléka akar újságíró lenni? Gondolom nem hiányszakma. Megéri ebben az irányban továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Több kérdésem is lenne, örülnék minél több válasznak. Először is, amit fent is írtam, hogy vajon 8-9 év múlva mennyire lesz keresett szakma az újságírás? Két év múlva érettségizek, ebben az irányban tudnék elhelyezkedni úgy érzem. Érdekel az újságírás, de a pszichológia is. Mivel az újságírás jobban, ezért az ELTE Bölcsészettudományos karát céloztam meg, de nem tudom még, hogy sikerül e majd. Jövőre leszek tizenegyedikes, szeretnék előrehozott érettségizni társadalomismeretből, illetve angolból, szerintetek sikerülne, vagy az már nagyon túlhajszolós? A másik kérdés pedig, hogy a társadalomismeret érettségiben milyen témákat kell kidolgozni? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 22. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Mindenki azt mondja, hogy nem éri meg újságírónak menni, meg bölcsésznek se, mert túlságosan telített. Engem is az újságírás,pszichológia érdekelne, de még ha emellett is döntök, valami mást mindenképpen választok mellé, hogy biztosan eltudjak helyezkedni. Szerintem nagyon gondold át, hogy ilyen irányba mész-e. Sokszor fogod hallani hogy "büfészak", nem lesz állásod, mekiben fogsz dolgozni, de ha elég kitartó és persze tehetséges vagy, szerintem sikerülhet. Egyébként a rosszalló megjegyzések ellenére szerintem ha elég talpraesett vagy találsz munkát. Érdemes jelentkezned novella,-versíró pályázatokra, vagy egyetemi évek alatt valamilyen kiadóhoz gyakorlatra.

Az előrehozott érettségit pedig mindenképpen csináld meg,ha megtudod 5ösre,ne hagyd utolsó évre! Persze nem az érettségire való jelentkezés előtt kell kitalálni egy nappal, hogy te bizony érettségizni akarsz, folyamatosan készülj rá, gyakorolj sokat, csináld meg az előző évi érettségi feladatokat.

2011. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!