Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok, hova menjek...

Mit ajánlotok, hova menjek tovább tanulni? Milyen szakra?

Figyelt kérdés

Most végzek a 8-al és itt ugyebár kell új suliba menni. Szeretem a nyelveket, a matek meg egyéb reál tantárgyak nem igazán mennek. Nem tudom, hogy ilyen hogy filológia vagy valami ilyenre kell majd jelentkeznem??

És ha a nyelveket szeretem akkor mivel foglalkozhatnék ha már a jövőmre is kell gondolnom??



Persze unom én is a tanulást, de tudom hogy kell és az én javamra szolgál, tehát tanulok is.

Létezik olyan hogy viszonylag elég jó fizetésű munkahely, ahol a nyelvtudásom kell majd ?


2009. febr. 19. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

igen, a tolmacsok pl kifejezetten jol keresnek, es szinte mindig el tudnak helyezkedni, de nagyon kemenyen meg is kell dolgozni a penzert, raadasul több szakmat is magaba foglalhat (lehetsz müfordito... stb...)

De ki is hasznalhatod a nyelvtudasodat, es szerezhetsz külföldre ösztöndijat, gimnaziumi tanevre....

Amugy azert hozza kell tennem, hogy ma mar szinte minden munkahelyen, ami szellemi tevekenyseggel jar, alapkövetelmeny a jo nyelvtudas, lehetöleg nem egy nyelvvel, ugyhogy hajra, hajts ra nagyon a nyelvekre. Azt, hogy mi akarsz lenni, meg raersz eldönteni, jelentkezz egy gimnaziumba, es rengeteg lehetöseged lesz. En most 23 eves vagyok, es kb egy eve tudom konkretan, hogy mi akarok lenni, persze elötte is mindig voltak tervek...

2009. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha tényleg nagyon szereted a nyelveket, akkor ajánlom az idegenforgalom szakot.

Én idegenforgalmi szakközépbe járok (még), annyiból jó, hogy vannak idegenforgalmi tantárgyak, amikkel segítenek felkészülni az idegenforgalmi fősulira. (legalábbis a tanárok így mondják) Lehetsz idegenvezető.. vagy bármi más is.. de tényleg fontosak a nyelvek.

2009. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!