Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van jelentése ezeknek a...

Van jelentése ezeknek a dolgoknak?

Figyelt kérdés

ha például ezt írja nekem valaki

szeretlek!

szeretlek

vagy szeretlek....

a mondat végi írás jelre gondolok

amikor ír valamit nekem a barátnőm mindig sok pontot ír.

hiányzol...

szeretlek...

stb van ennek bármiféle jelentése?


2011. márc. 18. 13:39
 1/5 A kérdező kommentje:
mondat tanilag van e jelentése?úgy értem
2011. márc. 18. 13:40
 2/5 anonim válasza:
írásban írásjelekkel próbáljuk helyettesíteni a különböző érzelmi árnyalatokat ami szóban pl a hangsúly, hanglejtés), szóval van jelentése. A baj csak az, hogy írásban a két fél értelmezése nem mindig ugyanaz. Szerintem te is ezért gondolkoztál el ezen :). A 3 vagy sok pont általában az elhallgatás jele, vagyis nem mondunk ki mindent amit gondolunk. Pl: szeretlek (nagyon és még annál is jobban)persze lehet negatív folytatás is, de nem hiszem, hogy valaki csak azért leírná, hogy szeretlek, ha azt gondolja utána, hogy mint a penészes sajtot :)
2011. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem amit írsz és köszönöm :)
2011. márc. 18. 14:26
 4/5 A kérdező kommentje:

induljunk ki abból,hogy pozitív jelentése van :D

nagyjából mire gondolhat a pontok után,én ismerem,nekem kéne tudni,én nekem van egy elképzelésem,ritkán találkozunk mert messze lakunk egymástól,lehet pont ezért mondjuk ez a jelentése? szeretlek... rossz nélküled?

2011. márc. 18. 14:41
 5/5 anonim válasza:

Örülök, ha érthető voltam :)

Hát találgatni, szerintem csak neked van jogod/alapod, nekem nem, hisz te ismered. De ha messze laktok egymástól, akkor minden további nélkül jelentheti, illetve folytatódhat úgy a gondolat, ahogy írtad! Sőt, lehet, hogy nem akarja mondani, hogy pl. "szeretlek... és olyan rossz, hogy messze vagy" merthát ezt mindketten tudjátok :)

Bocsi, hogy csak most reagáltam! És remélem segítettem kicsit.

2011. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!