Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedő-boltvezető képzéssel...

Kereskedő-boltvezető képzéssel kapcsolatban, tökmindegy, ha ruházati eladóit is végzek előtte, semmit nem számít milyen az eladói végzettség? Ugyanis nekem csak vállalkozás elindításához kell a kereskedői képesítés.

Figyelt kérdés
Tehát tökmindegy milyen eladóim van (műszaki, ruházati, vegyiáru)? Mégha a cégem tevékenysége tök más is lesz, mint az eladói végzettségem, de kell egy kereskedői végzettség amivel elindíthatom a vállalkozást.
2011. márc. 31. 10:30
 1/1 anonim válasza:
Én 2008-ban tettem le az eladó-boltvezető OKJ vizsgát. Az oktatók már akkor mondták, hogy szerencsések vagyunk, mivel ez volt az utolsó ilyen általános képzés. Az utánunk jövők már csak szakosítva jelentkezhettek, amin a tanárok is röhögtek és sajnálkoztak.( miért kell pl.egy kenyér-pékáruhoz, vagy cipő árusításhoz szakosítás, és szakmai idegen nyelv???)De hát ez van az EU óta. De ha Te tulajdonos vagy, akkor Neked nem (feltétlen), de az alkalmazottadnak szakirányú végzettség kell, ha a dolgozónak nincs ilyen, akkor Neked kell hogy legyen.Nézd meg az oktav.hu-t.
2011. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!