Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostani középsulis/gimis...

Mostani középsulis/gimis végzősök? Ti hogy bírjátok idegekkel? Hogy tudtok hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés
Mert én úgy érzem,hogy nem haladok,főleg angolból,akármennyit is tanulom,nem lesznek jobbak az eredményeim... És pluszban még más tantárgyakat tanulni...ti hogy birjátok?
2009. febr. 28. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én például elég hullámzóan, ugyanis néha tök magabiztos vagyok és vidám, máskor meg kiborulok, hogy majd meghúznak maatekból és hasonlók :D

Most épp pozitiiv korszakomat élem :))))

Elárulom neked, hogy én bizony még egy szót sem tanultam (4 év alatt), ami BIZTOSAN rosszabb helyzet a tiednél :D Ez vigasztaljon :D

Én őgy csinálnám, ha most kezdeném, meg amúgy is, hogy az emelt szintes tárgyakból plusz órákat vennék. Én pl töriből, pedig jó vagyok alapvetően.

A módszer pedig egyszerű, ha nem vagy olyan szörnyen lusta, mint én: napról napra kell tanulni, akkor is, ha nincs kedved, magadnak beosztva. Más nem fogja neked beosztani, ha meg igen, akkor csakazértse fogod tudni vagy akarni betartani :)

Hajrá végzősööööööööök! :D

2009. febr. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
engem nagyon kifaraszt a suli , en pl : minden reggel korabban kelek es akkor tanulok , mikor hazamegyek a sulibol kb.3-kor azutan mar nem tanulok , de mondjuk az eredmenyeimen nem latszik meg , h nem tanulok.
2009. febr. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én is végzős vagyok és nyugtasson a tudat, hogy érettségire még semmit sem tanultam:) írásbelire matekon kívül nem is nagyon lehet, szóbelire meg még ráérek
2009. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Végzős vagyok én, és egyáltalán nem vagyok ideges, de lehet, hogy csak azért mert jó tanuló vagyok, és az a szak ahova én menni szeretnék nagyon alacsony a ponthatár. Sose tanultam sokat, most se tanulok többet, viszont órákon nagyon odafigyelek, igy a lényeg mindig megmarad bennem.
2009. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Sokkal könnyebben megy a tanulás, ha egy barátoddal együtt tanultok, elmagyarázzátok egymásnak az anyagot, kikérdezitek a másikat, jobban megmarad amit tanultál és ösztönzitek egymást. Próbáld ki, nekem egy baráttal jobban ment.
2009. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok: amúgy érettségin kedvesebbek és segítőkészebbek a tanárok. Az ő érdekük is, hogy a diák, aki nála érettségizik, jó "jegyet" kapjon.

Amúgy én tavaly érettségiztem.

2009. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Áhh én nehezen, néha teljesen kiborulok. Orvosira szeretnék menni...egyre jobban úgy gondolom, hogy csak ez érdekel, és nagyon csalódott lennék ha nem vennének fel. Elég jó tanuló vagyok a jegyeim alapján, de szerintem a tudásom alapján nem... Úgx érzem semmiből nem tudom megírni az érettségit olyanra, amilyenre kellene... És hatékonyan nem tudok tanulni...olvasgatom...nézegetem...de egyszerűen nem vagyok képes hatékonyan tanulni. Ha vkinek van módszere, velem is ossza meg.

Főleg ha tud olyan módszert, amivel a 4 éves történelem anyagot nulla tudással meg lehet írni 90% fölé. Szörnyű tanárunk van, szörnyen állunk, utálom a törit és nem tanultam semmit középiskolában. Alapvető dolgokkal sem vagyok tisztában Nem tudom mihez kezdjek:((((

2009. márc. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó: én így állok angolból, bár a tanárunk normális. Én egyszerűen azt csinálom,hogy átveszem az eddigi 4 év alatt használt tankönyveket meg irodalmat. Nincs más megoldás,mert amit már egyszer megtanultál valamennyire,azt mégis könnyebb megjegyezni,mint egy új könyvet....


Látom,más is el van havazva...

2009. márc. 2. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!