Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol vannak a legjobb sulik?

Hol vannak a legjobb sulik?

Figyelt kérdés
gimis vagyok...lassan már foglalkoznom kell a pályaválasztással(a fakultációk miatt) vmint a továbbtanulással.Két szak érdekel: az újságírás és a pszichológia.Szerintetek lehet ilyen irányzattal boldogulni Magyarországon?Melyek a legjobb sulik?
2009. febr. 28. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
En pszichologiat tanulok-bar nem Magyarorszagon. A helyzet a következö: altalaban azt mondjak, hogy az ujsagiro szakmaba születni kell. Azaz, ha nincsenek megfelelö kapcsolataid, akkor eselyed sincs, ezalol gondolom kivetel, ha valaki nagyon-nagyon jo, de lassuk be ilyen valoszinüleg meg csak minden evben sem vegez. Ezt nekem a föiskolan mondtak meg otthon, amikor ezen gondolkoztam. Amugy minden föiskolan, ahol van kommunikacio, ott tudsz erre szakosodni, de ha jol tudom a BKF az, ami ad erröl szakiranyu diplomat is... de azert ennek nezz inkabb utana :) Pszichologiat Magyarorszagon Pecsett, Szegeden, Debrecenben, Budapesten az ELTEn tudsz tanulni. De itt meg nagy kerdes, hogy mit akarsz vele csinalni. Mert, ha praktizalni, akkor messze nem eleg, hogy elvegzed a pszichologia alapkepzest. Nem akarok hülyeseget mondani, mert nem ismerem, hogy otthon most hogy epül fel a rendszer, de amennyire en utananeztem, utana meg ugye disszertalnod is kell, azt hiszem, hogy a SOTEn, de ez az, amiben nem vagyok biztos, hogy csak ott lehet, meg rezidenskedned, hogy klinikai szakpszichologus lehess. Itt azert maganpraxisban eleg jol lehet keresni (atlagban otthon szamla nelkül olyan 6.000 ft egy konzultacio, alsohangon) Amugy meg tanacsado lehetsz, ami azert anyagiak szempontjabaol havi 100.000 ft körül mozoghat. En a helyedben pszichologiara mennek inkabb, a kepzesben ezek között az iskolak között nincs nagy különbseg, barmelyikre mehetsz, amelyik tetszik. Amugy az ujsagirashoz is, es a pszichologiahoz is magyar-töri faktokat kell felvenned, ugyhogy jelenleg eleg ezt eldöntened :)
2009. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszod:)

Te akkor hol tanulsz?

2009. márc. 1. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló véleményen vagyok. Bár állítólag a pszichológia pedig nagyon "divatszakma" lett. Ennek ellenére úgy gondolom, könnyebb vele elhelyezkedni. Újságíráshoz inkább jó kapcsolatok kellenek..:S
2009. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok. En Nemetorszagban tanulok, de teljesen sajat magamtol jöttem ki, szoval nem ösztöndij... ha van barmi krdesed, szivesen segitek, irhatsz privatot is!
2009. márc. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mivel ez a két irányzat van,ami érdekel úgy gondoltam,hogy muszáj időben elkezdeni a "felkészülést".Szerencsére a töri és a magyar nagyon jól megy,nem hiszem,hogy azokkal problémáim lesznek.

Most fogok menni németből nyelvvizsgázni.

Nem tudtok egy-két tanácsot adni,amivel egy kissé ráhangolódhatok a témára(pszichológiára)Vmi könyvet,filmet?

2009. márc. 2. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
elsö vagyok. Milyen pszichologus szeretnel lenni? Ezt döntsd el legelsöször :) en gyermekpszicholohgusnak tanulok. Ha gondolod priviben megadom az msn-emet, ugy könnyebb lenne egy kicsit :)
2009. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!