Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő magyar irodalomból...

Mennyi idő magyar irodalomból profi szinten mindent megtanulni?

Figyelt kérdés
Megszeretnék tanulni mindent, ami a középiskolás/gimnazista könyvekbe benne van, de úgy, hogy ne tudjanak tőlem olyat kérdezni, amit nem tudok. Évszámok, születési helyek, versidézetek, korszakok, mindent profi szinten. Egy kocka vagyok. Szóval szerintetek ez mennyi időbe telik?
2011. ápr. 17. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem legalább 1 év:D Attól is függ milyen a memóriád, de ez abszurd. Több százezer vers és regény, amiről beszélünk! Csak József Attila több verset írt, mint amit ember be bír magolni! Szerintem egy magyartanár, aki 35 éve tanít, sem tud mindent fejből hibátlanul. De ha leszűkítjük arra a 4 évnyi tanulásra, ami jó esetben 4 magyarkönyv, akkor nem számítjuk a költőkhöz/írokhoz tartozó összes verset, csak azokat, amik a könyvben szerepelnek, akkor megvalósítható. Amúgy meg lehetetlen
2011. ápr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jó könyveket veszel pl iylen kulcsszavak az érettségire stb meg megvesezd a kötelező olvasmányokat, olvasónaplókat akkor agyteljesítménytől függően, napi 8 óra tanulással kb fél év.
2011. ápr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgyértem, csak azt akarom tökéletesen megtanulni, ami a műveltséghez kell/alapkövetelmény. Tankönyvekben nem szereplő lényegtelen verseket természetesen nem.
2011. ápr. 17. 00:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát az se mindegy,hogy milyen tankönyvről beszélünk,mert több fajta van és a bennük lévő információk eltérőek.
2011. ápr. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!