Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták/főiskolások hogy...

Egyetemisták/főiskolások hogy is döntik el hogy kit vesznek fel minorra/specializációra?

Figyelt kérdés
Már jelentkeztem, és ugye többet is meg lehetett jelölni egyszerre, a jelentkezési lapokra pedig rá kellett írni, hogy hanyadiknak szeretném. Azt írtam be elsőre ahova megmondta a tanár, hogy úgyis felvesznek ha elsőre írjuk be. (mert a szakomhoz kapcsolódik) Viszont most megváltozott a véleményem, és meg szeretném cserélni a sorrendet. Még jövő hétig lehet. Viszont arra a specializációra elég nehéz bekerülni. Tehát a kérdésem az lenne, hogy ha nem vesznek fel első helyre, akkor a másodikra már kevesebb esélyem lenne bekerülni? És miért?
2011. ápr. 22. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb esélyed arra a helyre van, amit elsőnek jelöltél. Ha arra nem kerülsz be, az általad másodiknak jelölt helyen viszont előtted vannak a sorban azok, akik azt jelölték elsőnek. Tehát igen, a másodikra kevesebb esélyed van bekerülni. Feltételezve persze hogy mindenhová egyenlő számban jelentkeztek.
2011. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előző: te ebben biztos vagy? Mert egyáltalán nem lenne logikus így csinálni, ahogy mondod, hanem inkább úgy, mint a felvételinél, ahol ha tök mindegy ilyen szempontból, hogy hányadik helyen jelölted meg, nem jelent előnyt, hogy valaki első vagy utolsó helyen jelölte meg az adott szakot.


Még bölcsészeten is meglepne, ha ennyire logikátlanul csinálnák a dolgokat.

2011. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a felvételinél is számít hogy elsőnek vagy utolsónak jelölted-e meg.
2011. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem a felvételinél is számít hogy elsőnek vagy utolsónak jelölted-e meg."


Na pontosan ezért kérdeztem, mert az egy dolog, hogy te mit hiszed, az meg ezek szerint egy másik, hogy hogy is van igaziból - nem úgy. Felvételinél ha valaki első helyen jelölte meg az XY szakot, és 300 pontja van oda, az semmivel sem élvez előnyt azzal szemben, aki mondjuk 3. helyen jelölte meg, és szintén 300 pontja van. Csak a pontszámokat nézik, erről szól a ponthatár, hogy aki azt elérte, azt felveszik, aki nem, azt nem - a pontszám pedig független attól, hogy hova hányadikként jelentkeztél.


Ezek után gondolom ezt a minoros cuccot is ilyen "szerintem" alapon válaszoltad, tehát ez sem tényszerű, hanem csak egy elképzelés. Logikusan nézve, nem egy valószínű elképzelés.


Javasolnám, hogy legközelebb akkor adjunk választ, ha biztosra tudjuk is rá a választ, ha a véleményünket szeretnénk megosztani, akkor tegyük oda: szerintem.

Úgy gondolnám, hogy ennek nem csak reálon kéne adnia magát...


Kérdező: legjobb, ha valamelyik helyi emberkétől vagy TO-stól kérdezed meg, hátha tudja, hogy hogy megy a minorokra a felvétel eldöntése. Ha valami ponthatár húzás alapján, pl. a megadnak az addig elvégzett tanegységekre egy átlagot, hogy a legalább ennyit elértek kerülhetnek erre vagy arra a minorra, akkor biztos, hogy nem számít.

Én a józan paraszti ész alapján azt mondanám, hogy mivel egyszerűen semmi logika nincs abban, hogy a jelentkezés sorrendje előnyt vagy hátrányt jelentsen, ezért valószínűtlen, hogy így csinálják.

De biztosra én se tudom, csak logikusan én ezt mondanám.

2011. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtok. Csak az a baj, hogy a jelentkezési lapra kellett ráírni, hogy hanyadiknak akarom azt a minort. Azt pedig a tanárok ugye látják. És az első helyen megjelölt minort oktató tanár is megjegyezte, hogy biztos felvesznek HA elsőre jelöltem be. Ezért félek.
2011. ápr. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!