Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van-e olyan törvény ami arról...

Van-e olyan törvény ami arról szól, hogy a Tanár a Diákot nem viheti ki az Iskola területén kívül (tanítási idő alatt) csak abban az esetben ha a Szülő tud az iskola elhagyásáról? Esetleg tudtok linket küldeni? 8)

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs rá kifejezetten törvény, az iskola házirendjében max megfogalmazást találsz arra hogy diákok miylen esetben mehetnek ki a tanítási óra idején az iskolából. Ha tanár visz ki mondjuk év végén egyik óra idején fagyizni a városba vagy türi órán városnézésre akkor nem szükséges szülői engedély, a tanár "vigyáz rátok", az ő felelősége ha történik valakivel valami.


Nálunk volt rá példa középsuliban hogy kivittek és páran ellógtak, a tanár méreges is volt , mondta hogy ha bármi történt volna velük az az ő(tanár) felelőssége lett volna mivel az óra idején lógtak el.


A példánkkal remélem tudtam valamennyit segíteni:D

2011. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Csak úgy hallottam,hogy van erről valami rendelet mely kimondja,hogy szülő tudomása nélkül nem lehet elhagyni az iskolát :)
2011. máj. 3. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!