Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam év végén ezért...

Megbuktam év végén ezért töriből októberben érettségizek. Nekem kell keresni a lakóhelyemhez közeli sulit, de oda valami papírt be kell nyújtanom, hogy én ott szeretnék pótérettségizni?

Figyelt kérdés
Vagy ezt a papírmunkát az iskolám intézni? Októberben ha sikerül a töri érettségim akkor benne lesz a kék érettségi bizonyítványomban, hogy megbuktam év végén és csak októberben tettem pótérettségit?
2011. máj. 5. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
érettségizhettél volna most is, csak akkor nyáron pótvizsgázni kellett olna töriből és utána kaptad volna meg a bizit
2011. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Az első válasz rossz, hozzá nem értésen alapul. Ha sikerül a javítóvizsgád, a bizonyítványodba bepecsételik, hogy érettségi vizsgát tehetsz. Ezzel a bizonyítvánnyal és a mostani érettségin a többi tárgyból kapott törzslapkivonatokkal (amit nagyon jól őrizz meg!)l szept. 5-ig jelentkezned az érettségire. Az iskolád már nem fog intézni helyetted semmit! (Ha jól értem, hogy a többi tárgyból leérettségizel most.)


[link]

Itt vannak a tudnivalók.

2011. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem az iskolád végzi, hanem te. Max abban kérhetsz segítséget, hogy hozzád melyik az a legközelebbi iskola, ahol októberben is tartanak érettségit.

Ehhez persze feltétel az, hogy augusztus végén, amikor a pótvizsgád van történelemből, átmenjél.

Ha ez megvan, akkor megkapod az év végi bizonyítványodat, amiben benne lesz, hogy érettségi vizsgát tehetsz.

Ha megvan az általad kiválasztott iskola, ahol van októberben érettségi, akkor beballagsz - ált. titkárságon intézik ezeket - és közlöd, hogy szeretnél történelemből érettségi vizsgát tenni. Ekkor kezedbe nyomnak egy papírt, amit értelemszerűen kitöltesz, leadod, lefénymásolják az irataidat, bizonyítványodat és várod az írásbeli időpontját. Arra eltopogsz, megírod és reménykedsz benne - ha még akkor se tanultál semmit-, hogy legalább 11%-ot elérj, mert akkor mehetsz szóbelizni is. A szóbeli 2-3 héttel később van, időpontot megfogod kapni jelentkezéskor.

Ha sikeres vizsgát tettél, akkor ott is van érettségi kiosztó. Ekkor megkapod a bizonyítványt, ami lófxra sem elég. Abban feltüntetik az adataid, amit célszerű átnézni, hogy jó-e, mert ha nem, akkor annak a kijavítása -ha nem helyben észleled a problémát-, jelentős időköltséggel jár!

A bizonyítványodban az októberi érettségi dátuma lesz feltüntetve.

És ingyen van a pótvizsga, nem kell érte fizetned.

2011. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Az második válasz rossz, hozzá nem értésen alapul. Tudom miről beszélek, osztálytársam is így csinálja. Megbukott az egyik érettségis tantárgyból, ezért úgy veszik, hogy most a többiből előrehozottat csinál..nézz utána, mielőtt h.lyeségeket beszélsz
2011. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hülyeségeket te beszéled, én annyira utánanéztem, amennyire te életedben nem fogsz, sőt a kérdést is elolvastam. A többi tárgyból tehet érettségit, de ha történelemből bukott, akkor történelemből NEM tehet, amíg nincs meg a javítóvizsgája.
2011. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! igen augusztusban pótvizsgát teszek a sulimban és utána kell sulit keresnem és pótérettségire mennem:) Én azt hittem a pótérettségin 1 nap van az írásbeli és a szóbeli is! amúgy akkor a kék érettségi bizonyítványba nem lesz benne,hogy történelemből buktam év végén?hanem csak októberi pecsét lesz benne? és csak annyi a teendőm,hogy el megyek pótvizsga után egy iskolába és megkérdezem,hogy tehetek e ott októberben pótérettségit?
2011. máj. 5. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz benne a bizonyítványodban, csak annyi áruló lesz benne, hogy más a dátuma, és nem a saját iskoládból van. Az érettségi ugyanúgy néz ki, mint a rendes érettségi, csak sok idegen gyerek között vizsgázol.

A többi kérdésedre benne van a válasz a pdf-ben, amit fentebb belinkeltem. Ott van, hogy hol lehet jelentkezni, illetve az oh.gov.hu-n külön van valahol az érettségiztető iskolák listája. (Bár mindezt a saját iskoládban is elmondanák, ha megkérdeznéd.)

2011. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösziii a sok gyors választ!!!
2011. máj. 5. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!