Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vajon idén fognak csökkenni a...

Vajon idén fognak csökkenni a felvételi ponthatárok?

Figyelt kérdés
Gondolok arra,hogy csökkentették a nyelvvizsgáért adható többletpontokat is...(a válaszokat előre is köszi:))
2011. máj. 9. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem valószínű. Többen jelentkeztek felsőoktatásba mint tavaly, a keretszámot viszont csökkentették. De attól függ hova jelentkeztél, ha nem felkapott helyre, akkor lehet h csak egy kicsit emelkednek, de szerintem semmiképp sem fog csökkeni
2011. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Minél többen jelentkeznek egy adott szakra, annál inkább lesznek magasabbak a ponthatárok. Azért csökkentették, hogy nehezebb legyen bejutni, de persze van amit növeltek is.

A pluszpontok csökkenésének és a felvételi ponthatároknak köze nincs egymáshoz.

2011. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindig van olyan szak, ahol csökken, ahol nő, és ahol stagnál a ponthatár... így általánosan nem lehet kijelenteni, hogy mindenképpen nőni fognak...
2011. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"A pluszpontok csökkenésének és a felvételi ponthatároknak köze nincs egymáshoz."

Ez azért nem igaz.

Kevesebb pluszpont => kevesebb pont => alacsonyabb ponthatárok.

2011. máj. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Függ attól, hogy hogyan sikerülnek az érettségik, de szerintem lesz itt sírás rívás, főleg azok között, akik BTKra vagy GTKra jelentkeztek :D
2011. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de a ponthatárokat nem az alapján szabják meg, hányan jelentkeztek a szakra? mert szerintem sincs semmi köze, h a nyelvvizsgára hány pontot kapsz
2011. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A ponthatárok az alapján alakulnak ki, hogy az adott szakra jelentkezők hány pontot értek el. Ha mondjuk egy szakra 50 főt vesznek fel, akkor a rangsorban az 50. emberke által elért pontszám lesz a "határ". Szerintem. S az elért pontokba beszámít a nyelvvizsgáért kapott plusz pont is, tehát elvileg befolyásolhatja a pontszámokat.
2011. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Értem, köszi. de akkor ebből a szempontból van lényege annak, hogy vki elsőnek jelölte meg? tehát hogy mondjuk azoknak nézik emg elsőnek a pontját, vagy ilyesmi?
2011. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Igen, számít a sorrend, először az első helyeket nézik, majd szépen sorban a többit. Tehát a ponthatárokat a jelentkezéseink sorrendje is befolyásolja.
2011. máj. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt el tudod nekem egy kcisit jobban magyarázni? vagy linkelhetsz is oldalt ahol elmayarázzák, mert nem teljesen értem:/
2011. máj. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!