Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy mehetek OKTV/ történelem...

Úgy mehetek OKTV/ történelem versenyre, hogy heti 2 órában tanulok? (2*45 perc) Nagyon szeretném kipróbálni, hogy milyen.

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 12.- es, a pontjaimon is javítana esetlegesen egy elért helyezés. Tapasztalatokat szeretnék szerezni. Szóval, ha valaki volt már leírná, hogy milyen? Nem a nehézségére vagyok kíváncsi, hanem hol rendezik meg, mennyien vannak és társai.
2011. máj. 15. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első fordulót a sulidban fogod megírni, a szaktanárod javítja ki, és ha elérted a kellő pontot, akkor továbbküldi az eredményedet, és mehetsz a köv. fordulóra. Legalábbis az OKTV esetében ez így van. Egyébként a tanárodnál érdelklődj erről bővebben!
2011. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen, mehetsz. Én tavaly voltam. Az első fordulót a suliban írjátok, ez két részből áll: a tananyagra vonatkozó kérdések és a szakirodalomra vonatkozó feladatok. Ha az első résznél elértél 70%-ot, akk az továbbküldhető. A központban értékelik a második részt és ha az is jól sikerült, mehetsz a második fordulóba. Itt másfél oldalas esszéket kell írni (szám szerint négyet), de nem a te sulidban, hanem egy előre megadott intézménybe kell menni. Ha az esszéidre megkaptad a megfelelő mennyiségű pontot, akk be kell adnod a pályaműved, ami egy 20-30 oldalas szakdolgozat. Ha ez is jó lett, akk mehetsz a szóbeli döntőbe, de erről már nem tudok nyilatkozni, mert idáig jutottam. Sajnos csak a döntőbe jutott első 30 ember kap pluszponton. Mindent egybe véve, megéri megpróbálni, de naon pontos és széleskörű tudást igényel, a pályaműnél nagyadag kreativitás kell hozzá. Keresd meg az ezévi kiírást, ott többet megtudhatsz a választható témakörökről és a szakirodalomról.
2011. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!