Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sorstársak! Tippek vizsgaidősz...

Sorstársak! Tippek vizsgaidőszakra?

Figyelt kérdés

Talán nekem, talán másoknak, akik elolvassák ezt, hasznukra válik.

Bármi jöhet ide: tanulási módszerek, agyserkentő csodaszerek (bogyók, kaják, technikák), motivációs módszerek, hogyan vegye rá magát az ember a tanulásra, szóval minden érdekelne.


2011. máj. 15. 21:37
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Érdemes kipróbálni azt, hogy nem leülsz és magolsz, hanem (mondjuk ha süt a nap) kimész az udvarra, sétálgatsz és úgy próbálod megtanulni, én érettségire tanultam így. Szedjél halolajat (naponta 1 db, omega-3 és omega-6 van benne, ami elvileg segít a koncentrálásban).
2011. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Halolaj kapszula nekem bejött, napi kettőt szedtem, szerintem megérte.
2011. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

- kapcsold ki a számítógépet, zenét, fogd a könyvet és értően olvasd, nem kell bemagolni ( hacsak nem szóról szóra kell tudni)

- szedjél vitamint, magnéziumot

- tanulás közben óránként menj ki levegőre, igyál,evést ne hanyagold mert attól lesz energiád, tornázz kicsit

- fontosabb részeket színessel kihúzni

- ne fekve tanulj, mert az elalvás garantált

- motiváció: tanulj, mert akkor nem buksz meg, nem kell UV díjat fizetned, nem kell csúsznod félévet, ne mondhassák rád h lusta hülye egyetemista, kapsz tanulmányi ösztöndíjat,elvégzett munka utáni öröm, elismerés a szülőktől, tanároktól, milyen jó lesz később ha olyan tudásod lesz amilyen sokaknak nincs. És mindjárt itt a NYÁR! :)


De ha nem érdekel az anyag akkor megette a fene...úgy vettem észre h az nem tud leülni tanulni,akit nem is érdekel az adott téma.

2011. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
kávé. sok kávé.
2011. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az nagyon nem válik be, ha kiviszem a tanulni valót a lakásból, mert ott minden elvonja a figyelmem.

Én mondjuk rém egészségtelen módon tolom a vizsgaidőszakot, amennyi koffein most a véremben van, hát... :D

Kávé, energiaital, az megy rogyásig, mondjuk jó kis szívdobogást lehet tőle kapni :S Ezen kívül magnézium, nekem használ. Vagy csak placebo, fene tudja :) A másik, hogy legyen friss levegő. Én kint ülök a konyhában (szerintem amúgy is gyakorlatilag itt élek), pont az ablak mellett az asztal, ablak sarkig tárva. Na mondjuk a cigi miatt is, az nálam ilyenkor nagy mértékben fogy.


Na most, nekem amit tanulni kell, az nagy részben ilyen elméleti cucc, szóval semmi számolás meg ilyenek. Én úgy szoktam csinálni, hogy fent van minden a gépen, megnyitom amit meg akarok tanulni (akarok, ez egy enyhe túlzás), magam elé kapok egy füzetet meg egy tollat, és elkezdem olvasni amit kell. Ha valamit nehezen fogok fel, azt leírom. Meg mondjuk én szoktam szelektálni, ebben van némi rizikó, de általában bemákolom a dolgokat, de úgy vagyok vele, hogy próbálok rájönni, mi az, amit biztosan kérdezni fognak, és mi az, amit valószínűleg nem. Amit valószínűleg nem, azt egyszer átfutom, hogy legyen róla valami fogalmam, amit meg biztos kérdeznek, azt igyekszem minél többször átolvasni, megérteni (!), felmondani magamnak.

Ezen kívül ami nagyon nehezen megy a fejembe, azt jó nagy betűkkel kinyomtatom (általában definíciók, fogalmak, meghatározások), és felragasztom ide-oda, pl. a vécével szemben, vagy a mosogató fölé, addig is szem előtt van, és mivel ilyenkor nincs jobb dolgom, hát olvasom.

Plusz én bizonyos terv szerint haladok, nem álltatom magam azzal, hogy egész nap tanulni fogok. Most pl. az estém úgy néz ki, hogy nyolctól tízig szociálpolitika, fél 11-től (szóval most rögtön) éjfélig közgáz (elméleti alapjai), belekalkuláltam azt a fél óra szünetet, mert ennyi muszáj, különben a felét sem jegyzem meg annak, amit kéne.

Na, hozzá is kezdek, reggel 8-kor jelenésem van :S

2011. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A én tippem: fehértábla. Olyan, amire filccel lehet írni, és le lehet törölni. Csodálatos kis találmány:) Persze nem mindenki veszi hasznát, tanulnivalótól függ. Nekem pl. nagyon jól jön, mert egy csomó folyamatot, képletet, ábrát kell megtanulnom. Régen mindig papírokra firkáltam, hogy jobban rögzüljön, de ez takarékosabb és környezetkímélőbb megoldás:)
2011. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedd délig én se fogok sokat aludni :) Nekem az jött be, hogy:

1) csend van (amennyire csak lehet, max valami alapmoraj, esetleg klasszikus zene a háttérben)

2) nem túlzásba vinni a koffeint, csak amennyi létszükséglet

3) ginzenges izé... (dm-ben lehet kapni, tényleg használ)

4) tanulni, amíg bírom, ha elegem van, fél óra a zuhany alatt, aztán újra bele, a módszer: mondani, akár félhangosan is lakótársak örömére, és hozzá mutogatni kézzel-lábbal, mindennel, hogy ami a figyelmet az anyagra vonja

5) alvás ráér

Most kedd délutánig nem fogom túlzásba vinni, holnap alszok valamennyit vizsga után, aztán kedd délre kell tudnom egy másik könyvet (holnap reggelig meg meg kéne tanulni a féléves anyag kétharmadát).

Velem mindig az a baj, hogy nem tudok időben nekiállni...

2011. máj. 15. 23:09
 8/16 anonim ***** válasza:
köszi,a tippeket:) te is fizikára mész kedden?
2011. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ja nem, bocsi nem olvastam végig:D tehát infóra mész:D

ha nagyon fontos vizsga akár ehetsz tanulás közben magas kakótartalmú csokit, de az elég drága mulatság. amiről még tudom, hogy serkenti az agyat az a dió.illetve ne edd magad tele, sok folyadék.És ne tanulj fekve, kényelmes pózba, mert akkor elálmosodsz

2011. máj. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
fizika az lesz, csak nem kedden, hanem holnap, holnapután meg analízis repeta :) amúgy az infó is talált, mert mérnökinfós nőstény vagyok :)
2011. máj. 16. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!