Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyári szünet alatt feltudok...

Nyári szünet alatt feltudok készülni történelem és biológia érettségire, hogy októberbe elmehessek belőlük közép szinten érettségizni, úgy hogy 85%-ot elérjek?!

Figyelt kérdés
Azért szeretnék töriből elmenni, mert a tanárunk nagyon szivatós... esszéket más évfolyamból 45/20-25 pontra értékelte és akkor megpróbálnám, hátha vajszívűbb tanár van.
2011. máj. 19. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy érted, fél évvel hamarabb érettségiznél?
2011. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát május helyett októberben, igen. Kicsit több mint félév. Eddig csak bioszt terveztem be, de most, hogy megtudtam a töri tanárunk egy kicsit szigorú, megpróbálnám októberbe más iskolánál más tanárnál. Azt tudom, hogy a bioszra fel tudnék készülni, de mellé még a töri...
2011. máj. 19. 16:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz osztályozó vizsgát kellene tenned töriből és bioszból az októberi érettségiig, ráadásul egyedül, magadtól meg kellene tanulnod a 12-es anyagot, mindezt 3 hónap alatt.

Szerintem nem sok értelme van...

Menj inkább emelt törire májusban, ott nem a saját tanárod lesz. Addig ráadásul lenne egy egész éved.

2011. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A tanárom azt mondta befejezzük idén az anyagot, és jövőre ismétlés. Ha meg marad anyag azt elküldené emailben.
2011. máj. 19. 16:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Bioszból meg nekem mondjuk már nem lesz jövőre, de ha kell osztályozó vizsgát tennem, azt a tanárom ide adja, és otthon megoldhatom!
2011. máj. 19. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Osztályozó vizsga otthon? Nincs biosz 12-ben? Hova jársz te? :O
2011. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Biosz nincs 12.-ben gimnáziumban, csak fakultációval.
2011. máj. 19. 16:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Osztályozó vizsgát csak az iskolában tehetsz, mert kell hozzá egy vizsgabizottság is.


Általában a legtöbb embernek jobban megéri kijárni az összes osztályt, amiben tanulja azt a tárgyat, és utána érettségizni, mint előrehozott osztályzóvizsgát tenni tanári segítség és magyarázat nélkül az egész éves anyagból. Ezen jó eséllyel többet vesztesz, mint amit nyersz azon, hogy nem ennél a tanárnál vizsgázol.


Van egy tanárod, aki a saját tanárod, figyel rád, jól halad a tananyaggal, még arra is képes, hogy e-mailben küldözgessen neked. Kész főnyeremény. Te meg betojsz, mert állítólag szigorú, és elmész egy vadidegenhez, akiről azt gondolod, hogy fontosabb vagy neki, és hogy biztosan lágyszívűbb, mert ő nem a te tanárod.


Szerintem hülyeségre készülsz, de jogod van hülyeséget csinálni.

2011. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!