Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan határoznátok meg a...

Hogyan határoznátok meg a felvételi rangsorotokat a BME-Gazdálkodási és Menedzsment között és a PTE-Alkalmazott Közgazdaság között?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek és nem igazán tudok dönteni a sorrend között. Már ma tudom h. van kb 420 pontom. Szerintetek reménykedhetek abban hogy a PTE-n ujra nagyon alacsony lesz a ponthatár.Pesten már felvételiztem egy szakkoleszba és szerintem nagyon jól sikerült, Pécsen viszont vagy az állami kolesz az első (fél)évben vagy albérlet.

Ezek tudatában kérem és köszönök meg előre is minden választ.


2011. máj. 31. 16:54
 1/2 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy a BME gazdmenre a ponthatár 420 köré süllyed, mindig 430 felett volt, szóval ott max költségtérítéses a sanszos. De a BCE-BME-BGF intézményekben a vélekedés szerint magasabb színvonalú a gazdasági oktatás, és Bp-n könnyebb elhelyezkedni. Pécsre csak azért nem mennék, ha nincs nagyon közel hozzád és Pestre is tudsz jönni, akkor inkább az utóbbit válaszd. Nem azért, mert valóban minőségibb, hanem mert annak tartják. Kapcsolatok, metropolisz, kultúra. Budapest nem csak időszakosan kap kulturális főváros címet, itt mindig van élet. Inkább ezért választanám a BME-t, de mint egykori BME-GTK gazdmen szakos, azt mondanám, ha újra választás előtt állnék, nem mennék gazdasági pályára. :)
2011. jún. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
PTE lett belőle, de a gólyatábor alapján nem bánom :-P
2011. aug. 24. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!