Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha OKJ-n felsőfokú szakképzést...

Ha OKJ-n felsőfokú szakképzést végzek (középiskola néven) akkor is jár az ingyens érettségi? Ez vonatkozik az emelt érettségikre is? Csak a korábben meglévő targyakat lehet megismételni, vagy másból is lehet érettségizni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
nos én nem igazán értem a kérdést, felsőfokú szakképzésnek általában feltétele az érettségi...
2011. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen vonatkozik az emeltre és az új tárgyakra,de csak egyszeri alkalommal.
2011. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez hogy érted ? Minden tárgyból egyszer ? De az nem baj ha mondjuk egyiket ősszel(mondjuk emlet anglol) a másikat tavasszal (föci)?

Elsőnek : idén érettségiztam de van ami nem lett a legjobb, és ha nem vesznek fel akkor megyek OKJre és szertnék föciből érettségizni, mert nem az lett az ötödik tárgyam, és lehet, hogy föcivel mennék tovább. : )

2011. jún. 7. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok,én is okjra járok,jelentkeztem a tavaszi érettségire töriből és angolból,nem fizettem semmit.Szóval úgy van,hogy teszem azt elmész ősszel földrajzból,meg még valamiből akkor nem kell fizetned,de ha ősszel csinálod meg az egyiket akkor kihasználhatod az ingyenes lehetőséget,utána már fizetned kell,ha a következő időszakban mész.(remélem érthetően fogalmaztam:D)

Nem tudom,hogy ki lehet e játszani a második alkalmat,ezen gondolkodom én is,mert nem lettek túl jók a mostaniak se...

2011. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi : )
2011. jún. 7. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Még valami.Ha az oktatási hivatalban jelentkezel,akkor vidd el a 12.-es bizonyítványod és az érettségi fénymásolatát.Persze iskolalátogatásit.(ha meg középsuliba akarsz jelentkezni akkor lehet elég iskolalátogatási,de ebben nem vagyok biztos)
2011. jún. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!