Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves egyetemista vagyok....

Első éves egyetemista vagyok. Ha nem sikerül 1 vizsgám, és arra épül tantárgy, attól még fel tudom venni következő félévben azt a tárgyat? Csak vizsgázni nem mehetek belőle?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha az előfeltételt nem teljesíted, akkor nem tudod felvenni sem. A rendszer (a neptun legalábbis) kiírja, hogy előfeltétel nem teljesül.
2011. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ilyenkor plusz 1 félévet járnom kell még egyetemre?? vagy h működik ez? :/ mert nemigazán vagyok ezzel tisztában..
2011. jún. 7. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor kell plusz 1 félévet járnod, ha az elkövetkezőkben sorra egymásra épülnek a tárgyaid. Ha pl csak 1-2 tárgy épül rá, aztán azokra is csak 1-2 és itt vége szakad a "láncnak", akkor nem kell plusz félévre járnod, mert be tudod hozni a lemaradásod. Viszont ha ezután folyton épül rá valami, akkor igen.
2011. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképpen nézd meg a felsőoktatási intézmény weboldalán a követelmények listáját. Ha lehet, keresd ki az adott tárgyat és nézd meg, hogy az előző tárgy kollokviumára épül-e, vagy pedig "csak" aláírásra. Mert ha aláírásra, akkor van még esélyed arra, hogy fölvehesd, csak előbb az előfeltételes tárgyból kell levizsgáznod, vagy ha a másikból teszed, akkor csak úgy írják be a jegyet, hogyha az előfeltételt is teljesíted. Legalábbis nálunk így van, de erre itt pontos választ nem fogsz kapni, ezért szerintem ha a felsőoktatási intézmény a közelben van, akkor menj be a tanulmányi osztályra (TO) és kérdezd ezt meg tőlük is, esetleg hívd föl őket!


Sok sikert! Remélem, tudtam segíteni! :)


20/F

2011. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha indul keresztfélévben az a tantárgy amiből buktál, és nem annyira kapcsolódik a ráépülő, akkor megbeszélheted a tanárral, hogy párhuzamosan vihesd a kettőt. Nekem is volt ilyen, írtam kérvényt, a tanár és a szakfelelős aláírta és a TO-n felvették nekem.


Persze ez sok mindentől függ. Ha a bukott tárgyból van aláírásod, akkor következő félévben megcsinálhatod vizsgakurzusban (magyarul nincs óra csak vizsga a félév végén). A ráépülőt szerintem a tanár jóindulatától és a két tárgy kapcsolatától függően veheted fel. Ha nagyon kapcsolódik akkor nem engedik, vagyis csúszol vele egy évet.

2011. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

szerencsére sikerült a vizsga, elégséges lett :)

de nagyon köszönöm a válaszokat, mindenképpen hasznos volt számomra!! : )

2011. jún. 11. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!