Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélyem, hogy...

Mennyi az esélyem, hogy bejutok Pécsen egyetemi kollégiumba, ha budapesti vagyok és anyukám egyedül nevel minket öcsémmel?

Figyelt kérdés
Ezek alapján már rászorulónak számítok?
2009. márc. 21. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
engem is egyedül nevelt, én sem laktam közel, mégsem vettek fel, mert épp akkor volt 3 koli is bezárva...
2009. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Barátnőmnél pont fordítva volt, ő pécsi és Bp-re járt egyetemre, kollégista volt végig 5 éven keresztül! Nem tudom mikor kell a kollégiumot megigényelni, de az igénylőlaphoz csatolt (vagy utólag bevitt) egy igazolást anyukája jövedelméről, plusz nyilatkoztak hányan vannak egy közös háztartásban,abból kinek van még jövedelme (ha van), ki iskolás még (tehát szintén eltartott)....stb., ez alapján hoztak döntést, hogy kaphat-e kollégiumi elhelyezést.

Szerintem kérdezd meg az egyetemen a diákönkormányzatot, hogy hova fordulhatsz tanácsért, gondolom adnak kollégium címeket is, és ha kell hívd fel őket, hogy az igénylést mikor kell elkezdeni intézni és milyen papírok kellenek hozzá, ha rászorulónak számítasz. Több ötletem nincs, én ezeket próbálnám meg.

2009. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Pécsen csak akkor indulnál rossz esélyekkel, ha kaposvári lennél. Szerintem fogsz kapni kollégiumot.
2009. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hm, hát én Kaposvár melletti vagyok, és nem kaptam, de Somogyi helyet igen. Van olyan ismerősöm, aki Szeged mellett lakik, és nem kapott.

Jövőre bezár a Jakabhegyi, így kevés lesz a hely, azért nem árt beadni, de sztem kaphatsz, sok sikert a felvételihez. Egyébként itt találod a pontozást:

[link]

mondjuk ez ttks de az egészre ua.

sok sikert!

2009. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!

én is pesti vagyok és pécsre szeretnék menni, csak nekem öcsém nincs ennyi a különbség, sok sikert neked

2009. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!