Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyári szünetben, kötelező...

Nyári szünetben, kötelező szakmai gyakorlat után kötelezheti a tanulót, a munkáltató dolgozni ugyanannyi pénzért mint ami a tanuló szerződésében szerepel? Ha a tanuló nem megy a kötelező gyakorlat után dolgozni milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szintem nem, de inkább mondja meg más... a szerződésed lejárt, tehát nincs mire köteleznie már...
2011. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem szűnik meg mivel szakiskoláról van szó! Még van hátra 1 év és addig is él a tanulói szerződés.
2011. jún. 13. 16:01
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet. De amikor én ilyen gyakorlaton voltam örültem hogy megvan nyárra a melóhelyem. Szóval én ottmaradtam. Gyakorlatra mondjuk nem sokat adtak,de nyári melóként rendesen fizettek. Jobb volt mint szorólapozni vagy Mekiben melózni. (Mondjuk a Mekibe fel se vettek.:D élip technikusként)
2011. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Na az oké, hogy rendesen fizettek, de a minimál bér 20%-áért elmennél robotolni nyári melóként?

Szerintem nem!

2011. jún. 13. 20:10
 5/15 anonim ***** válasza:
akkor passsz, de szintem akkor sem...tanárodat vagy vki hozzáértő személy nincs a környezetedben? A szerződést kellene átlapozni, hogy mik a kötelezettségeid és jogaid...gondolom meg van neked egy példányban...abban biztosan benne van...
2011. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A szakma tanár mondta a munkáltatónak, hogy nyugodtan be lehet hívni a diákokat a kötelező nyári gyakorlat után is, ugyanazért a pénzért, ami a gyakorlati idő alatt folyósítanak!

A Kereskedelmi Iparkamaránál is ugyanezt mondták csak 1 kicsivel flegmábban! Idéznék ami elég durván hangzott :

" Ez van! Ha nem tetszik akkor el lehet menni és keresni másik gyakorlati helyet!"

Az iskolában és a gyakorlati helyen is azt mondták, hogy most módosították a szakképzési törvényt, de sem interneten, sem törvénymódosításban nem találtunk semmit!

Az a félő, hogy ha nem megyek ugyanannyiért dolgozni akkor nem adják ki az igazolást, hogy sikeresen el lett végezve a kötelező nyári gyakorlat!

A szerződésben semmi ilyesmi nem szerepel csak a szakképzési törvényre hivatkozó rendelkezések vannak feltüntetve!

2011. jún. 13. 21:22
 7/15 anonim ***** válasza:
attól függ mennyi időre lenne a kisebb összeg.. azt nem tehetik meg hogy ha nem mész melózni a gykszit se igazolják le.sztem. esetleg a cég humánosztályát és a sulit kérdezzétek meg..
2011. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egész nyári szünet alatt kötelező nyári gyakorlattal együtt kevesebb összegért kellene dolgozni! Vagyis a minimálbér 20% ami most 12ezer pár száz forint, de ezt már írtam.
2011. jún. 13. 21:55
 9/15 A kérdező kommentje:
Az előbbitől lemaradt, hogy mindenki 1et hajt a suliban is meg a gyakorlati helyen is! :(
2011. jún. 13. 21:59
 10/15 anonim ***** válasza:
örülj hogy legalább kapsz valamit.. nekünk a gyakorlati órabér 80 ft/óra.. nevetséges
2011. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!