Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyári szünetben, kötelező...

Nyári szünetben, kötelező szakmai gyakorlat után kötelezheti a tanulót, a munkáltató dolgozni ugyanannyi pénzért mint ami a tanuló szerződésében szerepel? Ha a tanuló nem megy a kötelező gyakorlat után dolgozni milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 15:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
te jó éééég...szánalom ami otthon megy...én ezért is megyek külföldre gyakorlatra majd...jobb ha teljesíted neh vhogy kiszúrjanak veled, tudod tipikus magyar szokás szerint...meg ezek az összeg...mintha nem is tudom a világ másik részén lennének... Oké van ahol nem fizetnek itt külföldön van olyan is ahol te fizetsz na de azok olyanok is, hogy utána nem állsz a nagyvilágban, hogy most mi van...merre tovább...kitartás csak ez a nyár és vége...
2011. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

22:46


Sok sikert a külföldi gyakorlathoz!


Ha nem áll jogukban az, hogy úgymond ingyen munkásuk legyek akkor nem is leszek! Nem hagyom magam hülyére venni! Ezért is próbálok meg mindenhonnan infót gyűjteni, hogy ha nincs joguk és mégis fenyegetőznek akkor jogi útra fogom terelni az ügyet!

Én nagyon szívesen mennék nyáron dolgozni a gyakorlati helyre de nem éhbérért!

2011. jún. 14. 12:21
 13/15 anonim ***** válasza:

Köszi!

Szintem akkor is csináld végig, ebből ha jogi útra is tereled neked lesz szinte csak egy csomó kiadásod és évekig elhúzódó polgári pered...felesleg egy csomó pénzt felemészt és nem fizeti neked azt vissza senki sem...akkor inkább keress fel egy ügyvédet aki tanácsot ad és ha azt mondja nem kell menned akkor egyszerűen nem mész, nem tudnak veled semmit se csinálni...

2011. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ha tudják, hogy nincs igazuk akkor úgy sem akarják, hogy bepereljék őket! Szóval jobb mindenkinek ha rendesen fizetnek nyáron!

De az is lehet, hogy ha nem megyek és nem tudnak mit tenni utána állandóan piszkálnánk sosem lennének velem megelégedve akárhogy güzülök. :(

2011. jún. 14. 12:44
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!bocsi h ilyen későn írok, már nem aktuális :D


Kaptál még pénzt a 12-ön felül nyáron?

2011. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!