Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról a személyr...

Mit gondoltok arról a személyről, aki egy 3 éves egyetemi képzést 5 év alatt tud elvégezni -halasztás nélkül, csak idő hiányában, lazán véve a dolgokat-?

Figyelt kérdés

Persze rólam van szó. 3 éves egyetemi képzés, de most úgy néz ki, hogy 5 év alatt fogom befejezni... eleve idén végeznék, de egy elrontott vizsga miatt eleve csúsznék egy évet, most pedig lazára veszem a munka miatt, mert egyszerűen mellette nincs időm tanulni, így csak pár tantárgyat veszek fel félévenként...

Ez teljesen normális, vagy hülyeséget csinálok? Mert anyám pl. teljesen ki van bukva, hogy később fogok végezni (pedig még örülhet is, mert tovább kapom a diákhitelt, amit egy az egyben neki adok.......)....

L21


2011. jún. 29. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
semmit. a lényeg hogy befejezd. később senki nem fogja kérdezni hány év alatt. van egy külföldi ismerősöm , na ő már gáz. egy 3 éves fősulit még most 8 év után sem fejezett be...a diplomájához még mindig kéne gyakorlat és még mindig nincs meg neki.
2011. jún. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, de egyáltalán mi köze bárkinek is ahhoz, hogy ki hány év alatt végez el egy egyetemet?

Senkinek semmi köze hozzá.

Én bele sem merek gondolni, hogy mikorra végzek, jártam 2 évet bsc-re, aztán elmentem 1 évre külföldre, utána kihagytam még 1 évet, mert rájöttem, hogy nem érdekel, amit tanulok, kiegészítő érettségiztem, most meg egy osztatlanra járok. De ha nekem bárki beszólna, hogy meddig járok egyetemre...


A diákhitelt azért ne kezeld ilyen könnyedén, vissza kell még azt fizetni. Anyukádnak pedig magyarázd el, hogy mi miért történt. Megfogja érteni, csak előtted még kicsit

durcizni fog, hogy ne érezd magad olyan jól, elvégre nem feleltél meg bizonyos ""elvárásoknak"". De a diplomaosztódon úgyis teljes büszkeséggel fog megjelenni!

2011. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
lényegtelen
2011. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ellenben a diákhitel nem túlzottan jó "befektetés"...


becsapós játék magas kamattal...

2011. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából nekem is teljesen ez a véleményem, csak anyám idegesít folyamatosan... A diákhitel na igen.... tudom, hogy tulajdonképp jól hangzik, hogy majd ha befejezted egyetemi tanulmányaid, elkezdheted törleszteni, addig ne foglalkozz vele, de gyarapodik rendesen, és személy szerint én nem sokat látok belőle... eddigi 3 év alatt ha egyet elköltöttem magamra.... :-/ Jól van, akkor majd elbeszélgetek vele kicsit. Végtére is ő szerette volna az egyetemet, nekem OKJ is elég lett volna bőven.. + nem szeretem a szakom, lehet már csak tudat alatt is ezért végzem el lassabban.. De köszönöm a kommenteket!
2011. jún. 29. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
nem gondolunk róla semmit. a lényeg, hogy meglegyen.
2011. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
milyen szakon vagy?
2011. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lassan az a csoda, ha vki 3 év alatt végzi el az egyetemet....
2011. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!