Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leérettségiztem, elballagtam,...

Leérettségiztem, elballagtam, meddig érvényes a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

Namost, mivel mi 18 éves korunkig vagyunk tankötelesek, ezért nem kaptunk matricát a sulitól augusztusban, mert még nem voltunk 18 évesek, így csak a diákigazolvány van rajta, matrica erre az évre nincs. Érvényes-e így nyáron a diákom, ha áprilisban töltöttem a 18-at, elballagtam gimiből, és le is érettségiztem, magyarul már nem fogok oda járni? Egyetemre felvételizek, valószínűleg felvesznek, diákigazolványt igényeltem, az mikorra jön meg (amint jön az értesítő, hogy felvettek, befizetem).


Kicsit hülyén fogalmaztam, azért remélem érthető... :)


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2011. júl. 4. 14:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Ha van rajta egy 2010/2011-es félévre szóló matrica akkor az még október 31-ig érvényes.
2011. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

"Namost, mivel mi 18 éves korunkig vagyunk tankötelesek, ezért nem kaptunk matricát a sulitól augusztusban, mert még nem voltunk 18 évesek, így csak a diákigazolvány van rajta, matrica erre az évre nincs"


Ez mi ez? Jól értem, hogy erre az évre nem adtak érvényesítő matricát ilyen hülye felkiáltással?


Akkor te diákod már most sem érvényes. Az ugyanis az ÉRVÉNYESÍTŐ matrica. Az ellenőrt stb. rohadtul nem fogja izgatni, hogy te tanköteles-e vagy vagy sem, őt az fogja izgatni, hogy érvényes-e a diákod, ami csak az aktuális matricával az. Ilyen hülyeséget még nem is hallottam, hogy nem adnak matricát, mert úgy sem vagy 18!

2011. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Pedig ez van sajna, hiába mentünk suliidőbe, hogy adjanak, azt kaptuk, hogy nem, ez így érvényes. Amikor bementem áprilisba h betöltöttem a tizennyolcat, adjanak matricát: "Októberben kellett volna jönni"


:(


Igen, ez a baj, hogy az ellenőrt nem érdekli h tanköteles vagyok-e vagy sem, a felnőtt jegyek, bérletek meg drágák

2011. júl. 4. 14:17
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem érvényes a diákod. Sőt, eddig sem volt érvényes, csak mivel amúgy is tanköteles voltál (korodnál fogva), ezért az ellenőrök nyilván nem kötekedtek.

Ha bemész, és érvényesítteted (ha megcsinálják még egyáltalán..) akkor október végéig érvényes lesz.


Egyébként csomó ilyen sztori van, kíváncsi vagyok az igazgató, vagy a érvényesítő matricákért felelős ember mekkora hasznot húz a matricák eladogatásával :p

2011. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy októberben kellett volna jönni? Van nekik matricájuk az biztos! Nekem is volt olyan, hogy hónapokkal később állítottam oda, mondták is, hogy ejnye bejnye, de lusta voltam, de ragasztottak rá. Ez vicc! Nagyon sajnálom, hogy ilyen szar suliba jártál. Még október 31-ig érvényes lenne a diákod, így jól kib.sztak veled/veletek.
2011. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
ez a matrica-dolog engem is erdekel, mert én utoljára általános 2.osztályában kaptam matricát.. Csak egyszer találkoztam ellenőrrel, de nem szólt érte, hogy nincs matrica... Most ballagtam általánosból, már igényelve van az új diákig., erre fogok matricákat kapni?(bocsi az offért.)
2011. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:

14.21es vagyok..

Ja és közben az iskola neve is megváltozott, de nem kaptunk újat..

2011. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanerre hivatkozva nem kaptam matricát... :S Remélem elérek valamit a reklamálással.
2011. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak tanácsolom mindannyiótoknak, hogy nagyon gyorsan csináltassátok meg a diákotokat, mert nem lesz vicces ha ezért megbüntet az ellenőr. Én egyetemista vagyok, és egyáltalán nem nézek ki öregnek, viszont minden 2. nap kivetetik velem a diákomat az ellenőrök.
2011. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gimiben sincs matricázgatás. Én rákérdeztem, hogy miért?! azt mondták, hogy nem kell rá.
2011. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!