Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mióta írjuk ékezettel a...

Mióta írjuk ékezettel a hosszú nagy i betűt? (Í)

Figyelt kérdés
Nekem még elsős magyar tanárom mondta, hogy a hosszú nagy i-re nem teszünk vesszőt. Í helyet I-t írunk.
2011. júl. 9. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről sosem hallottam. Az evidens, hogy pontot nem teszek (csak a törökök tesznek, mert az két különböző betű náluk), de ékezetet nagybetűnél is ki kell rakni. Én így tanultam.
2011. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elsönek igaza van, pontot nem teszünk rá, de vesszöt igen, mert az két különbözö hangot jelöl.
2011. júl. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
En mndig is ugy tanultam tudtam, hogy kell. Milyen tanar ez? Internetes, chat-oldal fuggo?
2011. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem...az csak a RÖVID nagy i-re vonatkozik. Máskülönben, akkor hogyan különbözteted meg? :D
2011. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Zavard vissza az altalanosba ezt a hulye "tanart".

[link]

"5. A magánhangzókat jelölő nagybetűkre mind kézírásban, mind nyomtatásban ugyanúgy föl kell tenni az ékezeteket, mint a kisbetűkre: Ökrös, Ürményi, Ázsia, Óbuda, Őze stb. – Csak a rövid i nagybetűs alakján nincs pont: Ilona, Izland stb. A hosszú nagy Í-re azonban ki kell tenni az ékezetet: Írország, Új Írás stb."

2011. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Hű, nem semmi...


Egy ideje így írjuk, meg kell különböztetni ott is, hogy hosszú vagy rövid, pont, az nem kell rá, csak - mint írták - a törököknél, mert ott két különböző hang a pontos és a ponttalan "i".

2011. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Így aztán nehéz lenne helyesen írni, ha jelen mondatom első karakterére nem tudnék ékezetet tenni. Írástudatlan nem vagyok és nem is Írországban lakom. Íme az én állásfoglalásom.


:)))

2011. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Na, ennek a tanárnak nem iskolában a helye.
2011. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Na, ennek a tanárnak nem iskolában a helye."

Dehogynem, pont, hogy ott a helye, csak nem tanári minőségben, hanem a padban...

2011. júl. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Igaz.
2011. júl. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!