Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha most kaptam...

Mit csináljak, ha most kaptam diplomát alapképzésen és igénybe vettem a diákhitelt? Csavar: 100%, hogy felvesznek mesterképzésre tehát: megszűnik a hallgatói jv. Majd szeptembertől újra lesz.

Figyelt kérdés

Ez azért macerás számomra, mert ugye törleszteni a jv. megszűnést követő 4. hónaptól kell. De mire én a 4. hónaphoz érnék, újra lesz jogviszonyom.

Van olyan nyomtatvány ami arról szól, hogy már törlesztettem és újrakezdem a tanulmányaimat, de az nekem nem jó, mert én még törleszteni nem fogok.

Kérem, aki tudja hogy ilyenkor mit kell csinálni, segítsen!


2011. júl. 10. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

No para, hívd fel a Diákhitel Központ ügyfélszolgálatát és jelentsd be.

Egyébként csak az ötödik megkezdett hónaptól monitoringolják a jogviszonyt, de korrektebb ha bejelented.

2011. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Én is arra gondoltam, hogy felhívom őket, csak úgy voltam vele, hátha van erre valami más megoldás.
2011. júl. 10. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Szeptemberben ki kell töltened egy módosítót, amin az iskola igazolja majd, hogy hallgató vagy. Ebben az esetben nem kell törlesztened. Amúgy tök jó fejek a központban, felhívod őket és elmondod, hogy mi a helyzet. :)

Amúgy most kaptál diplomát júniusban? Mert akkor szeptember még csak a 3. hónap, akkor meg megint lesz jogviszonyod.

2011. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, most kaptam (06.30-cal szűnt meg a jogviszony), azért voltak kétségeim, mert ugye gyakorlatilag nem kéne törlesztenem, viszont csak van közben egy jogviszony megszűnés és utána szeptembertől egy új jogviszony. (Igaz, ugyanaz az egyetem, ugyanaz a kar, de az már mindegy) Ma felhívom őket és majd eligazítanak, hogy mit tegyek. :)
2011. júl. 11. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!