Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha genetikus szeretnék lenni,...

Ha genetikus szeretnék lenni, melyik egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes leszek. Minden álmom, hogy gyógyszerész vagy genetikus lehessek.

Anyát megkérdeztem, ő arra tippelt, hogy egy általános orvosi kart kell elvégeznem, és utána jön a szakosodás. A legjobb barátom pedig azt mondta, hogy általános biológia szak és szakosodás után lehetek genetikus.


2011. júl. 13. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz biológia szakra, és utána lehetsz genetikus. Nem tudom merre laksz, és melyik egyetemen gondolkodsz, de a Debreceni egyetemen van GNB szakirány (genetika, növénybiológia, biotechnológia) Illetve MSc-n is van genetika szakirány, ha jól tudom :) Én kémia után szeretnék majd genetika felé kacsintgatni, most felvételiztem
2011. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Orvosnak kell menni.
2011. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szeged és Pest lenne a legkézenfekvőbb a közlekedés miatt. :)
2011. júl. 13. 19:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen típusú genetikus? Mármint, ha EMBER genetikájával akarsz foglalkozni, akkor mindenképp orvosi, ha viszont ilyen növény, állat genetika, akkor a biológia szak, szerintem.
2011. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az ember genetikája jobban érdekel, mint a növényeké. Ezek szerint az orvosival lenne csak sanszom?
2011. júl. 13. 19:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ember, akkor inkább orvosi. Czeizel tuti azt végzett:D
2011. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
sziaa. szerintem is orvosi.
2011. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Az orvos a 6 év egyetem után, a szakvizsga helyett, a PhD alatt mehet kutatni, de ők vannak a legkevesebben. A biológusok eleve azért járnak egyetemre, hogy kutatók legyenek. Persze tény, hogy az első 3 évben vannak a rendszertanok is, ökológia, melyek nem kifejezetten a labormunkához tartoznak, de mégiscsak jobbak, mint a boncolás vagy anatómia. De a szakdolgozáshoz már választhat magának helyet a klinikákon is, nem kötelező a biológus tanszékcsoport tanszékein - bár hozzáteszem, a természettudományi egyetemen is több helyen dolgoznak például rákos emberi sejtvonalakkal vagy asztmás betegek vérmintáival. Sőt, az egyetem után a biológus is jelentkezhet akár az általános orvosi doktori iskolába, és ott is szerezhet magának PhD fokozatot. Összefoglalva, az orvos is kutathat, ha akar, de a biológus (biomérnök, stb.) eleve a kutatásra készül, és sokkal több alapja van hozzá, mint egy orvosnak. És közel sem igaz, hogy a biológus csak növényekkel meg állatokkal foglalkozik, ellenben az orvosi egyetemen is számos kísérlet folyik patkányokkal illetve kutyákkal.
2011. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Akárhány ismerősöm csak van,aki biológiára jár,mint azt mondja,hogy az anyag szinte semmi.Azt hiszem,hogy aki az egyetem első félévében azt tanulja,amely tudással már rendelkeznie kéne,hiszen felvették - középiskolás biológia és kémia tananyag - az nem lesz jó kutató,mert hiába is volna esze,a többi lehúzza.A nővérem is hasonló területen végzett,igaz ő környezetmérnökin...Ő most munkát sem talál vele.Egy gimnazista tanárom genetikus volt,most középiskolai tanár..Egyik évfolyamtársam bioszra akart menni,mert érdekli a sejtbiosz,most orvosira megy mert az ismerősei ezt ajánlották.Engem is érdekelne a kutatás,ezért is megyek szeptembertől orvosira.

2011. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A környezetmérnökivel nem csodálkozom, hogy nem talál állást, már bocsánat. De én nem is arról a szakról beszéltem, hanem a kutató biológusról. Én nem arra járok, hanem azon végeztem, már jó pár éve, sőt PhD-tam belőle, kutatok, tanítok. Átlátom a biológus és a környezettan képzést, és belelátok a kutatók, és az orvosegyetemen kutatók világába is valamennyire. Lehetsz orvosként is kutató, tény. De az orvosegyetemen orvosokat képeznek, nem kutatókat. Az pedig hogy a biológus képzés a középiskolás anyag ismétlése... persze, az az alap, anélkül nehéz lenne megérteni az egyetemi anyagot. (Ismét nem a környezetmérnökire gondolok, akiknél semmilyen követelmény nincs!)

Szíved joga orvosira menni, ahogy bárkinek, egy szóval sem mondom, hogy ne. Vitatkozni sem szeretnék senkivel. Annyit szerettem volna mondani a kérdezőnek, hogy biológusként is lehet belőle genetikus, jó genetikus, nemcsak orvosként. Nem fekete-fehér a világ.

2011. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!