Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok szünet az...

Miért van olyan sok szünet az óvódákban meg az iskolákban? Az óvódában miért van nyári szünet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 16:27
1 2
 1/15 ava87 ***** válasza:
100%
Mert az is oktatási intézménynek minősül. Mondjuk én sem értem, a legtöbb szülő nyáron is dolgozik, nem tud egy egész hónapra szabadságra menni. Ennél szerintem durvább, hogy a bölcsikben is ilyen hosszúságú szünetek vannak, pedig az aztán nem is oktatási intézmény.
2011. júl. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Mert valamikor az ovónéniknek is ki kell adni a szabadságot, ki kell festeni a termeket satöbbi.

De tudomásom szerint mindig kijelölnek ügyeleti ovikat, ahova elviheted a gyereket, ha nem tudod máshogy megoldani a felügyeletét.

2011. júl. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azt mondták, hogy az ügyeleti oviba is lehet vinni a gyereket, de csak 2 hétre, a többit old meg. Van egy anyuka, aki most kezdett dolgozni, nem tudja megoldani, egyedül neveli a gyerekét.... Nem tudom, hoy ilyenkor mi a megoldás.
2011. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Mert valamikor az ovónéniknek is ki kell adni a szabadságot"

Na ne!!!

Mindjárt sírok!Nincsenek eleget otthon.

2011. júl. 15. 16:33
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nálunk az óvónénik évközben is vannak szabin, nem is keveset. Tehát nem csak nyáron. Ugyanúgy bármikor elmehetnek szabira.

2011. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
34%
Maximálisan egyetértek veled (a kérdezővel), de kár volt feltenni ezt a kérdést, mert úgy is lehurrognak! Én már bele keveredtem egy ilyen vitába. A véleményem nem változott meg, sőőőt....
2011. júl. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

És az éves tisztasági festés közben ott lábatlankodjanak a gyerekek? Azt mikor csinálják meg szerinted?


Egyébként meg lehet fröcsögni, meg idegeskedni. Attól nem lesz nyitva az ovi:))))

2011. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
60%
Óvónéni vagyok, év közben egyetlen nap szabira sem mehetek el, csak vészhelyzetben. A nyári szabadságom ideje alatt írom az ütemterveket, nevelési terveket, értékelem a személyiséglapokat, százalékolok, összehasonlítok, egyéni és csoport fejlesztési terveket írok, csinálom a minőségbiztosítási vackokat, jeles napok tevékenységi formáit dolgozom ki, (21 db van nálunk) dekorációkat készítek, stb...Ettől függetlenül igen, van akinek gond egy hónapra elhelyezni a gyereket, de higyjétek el, nyáron is a gyesesekkel van teli az óvoda...
2011. júl. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Érdekes nálunk 5 hét a szünet,mégis amíg még volt óvoda,addig festették az alsó két csoportot-akkor nem lábatlankodtak ott a gyerekek??5 hét alatt miért nem lehet 7 csoportot kifesteni?Az meg a másik,hogy a mienk katolikus óvoda és a nyári zárás ideje alatt nem tudod hova vinni a gyereket,mert nincs társóvodája...
2011. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Kobuta válasza:

Valóban, a mai világban, ahol a kormány a munkáltatókat olyan tv-kel segíti, hogy a dolgozó minél többet robotoljon, minél kevesebb pénzért és szabadságért, ott nagyon hosszú és lehetetlen lesz a nyári szünet. Egyre inkább érdemes lenne azon gondolkodni, hogy az iskolákban hosszabb évközi szünetek legyenek és kissé rövidebb nyári szünet.

A pedagógusi munka igen kimerítő, szükséges a hosszabb pihenő. Ezen csak akkor érdemes vitatkozni, ha valaki hosszabb ideig csinálta is. Kemény idegi munka ez. Nagy felelősséggel jár. Muszáj nyáron pihenni, különben csak idegronccsá válna az ember. Kívülről minden más.

Nem tudom, hol mehet szabadságra év közben egy óvó- vagy tanító néni. Legfeljebb tanulmányira. De az hogy többet tudjon, a mi érdekünk is, nem?


A pedagógus kérdés is olyan Mo-on, mint a foci, mindenki jobban tudja a másiknál, mit kell ott csinálni.

2011. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!