Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium után mihez kezdjek...

Gimnázium után mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Ezt értem úgy, hogy milyen szakra jelentkezzek egy egyetemen? Megérné olyan szakra jelentkezni, ami mostanában nem túl népszerű, ezért könnyebb bekerülni, viszont pár év múlva, mire elvégzem, már lehet hogy nagyon is keresett lesz?
2009. ápr. 4. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj villamosmérnöknek vagy gyógypedagógusnak, azok után külföldön két kézzel kapkodnak. és sajátíts el 1-2 nyelvet felsőfokon.

esetleg jelentkezhetsz japán/arab/kínai szakra bölcsészkarra, és fordító-tolmácsként komoly pénzeket kereshetsz multiknál. 2 kézzel kapkodnak az ilyen nyelveket beszélők után.

2009. ápr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Menj környezetvédelmi szakra. Az mostanában elég felkapott dolog. Sokat kereshetsz vele
2009. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk tanuld azt, ami érdekel. Hiába mondják egy szakmára, hogy keresett, ha egyszer nincs hozzá gyomrod egy életen át csinálni.
2009. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az angol/német/francia nyelvtudás valamelyike szinte kötelező. Emellett egy távolkeleti nyelv jó választás lehet. A japán/koreai/kínai nyelv mellé inkább az angolt javaslom. Az ilyen vállalatoknál leginkább az angol a vállalati kommunikáció nyelve.

Elég nehéz megjósolni, hogy melyik az a szak, amely ma mellőzött, de pár év múlva menő lesz. Ha 1-2 éven belül kezded az egyetemet, nagy csodára, változásra ne számíts. A jelenlegi válság még pár évig rányomja a bélyegét a gazdaságra.

2009. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosokra mindig szükség lesz és valamiért nincs olyan sok belőlük. És ahogy Mo. áll ügyvédekre is szükség lesz. De akármit választasz próbálj Pesten elhelyezkedni mivel ott kb 1,5x többet kapsz (persze csak akkor légy ott ha bírod a városi zajt) Bár én Pesten nem tudnám biztonságban a gyermekeimet...Ismerősöm azért lejött Pestről Szhelyre mert féltette őket.Bár így kevesebbet keres
2009. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
DE vigyázz kemény az orvosi:D
2009. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én a népszerűtlen ámde viszonylag húzós fizika szakra jelentkeztem ahol lehetsz informatikus, azzal jól el lehet helyezkedni, de lehetsz tanár is bár azt nem ajánlom, és még fizikus, én pl az leszek ha nagy leszek:D

de mindenképpen azt tanuld ami érdekel, ttkra akkor menj, ha képes vagy elviselni a hierarchiákat

hajrá!

2009. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanuld, ami erdekel, ebbol tudsz majd a leginkabb profitalni.


Egyebkent ha irnal konkretumokat a kerdesben (melyik szak), konnyebb lenne valaszolni.

2009. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én például a japán szakra gondoltam, de oda marha magas a ponthatár általában, szóval esélyem se lenne felvételt nyerni. Holott már van egy viszonylag jó nyelvtudásom, szóval csak egy diploma kéne, hogy el tudjak valahol helyezkedni, meg persze még azért van mit tanulni :)
2009. ápr. 5. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a japan szak teljesen jo, bar a kinai meg jobb lenne :), de ha a japan erdekel, akkor nincs mese. Szerintem erdemes megprobalni, es amikor bent vagy, egy masik nyelvet minorkent felvenni melle (pl. angol).
2009. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!