Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvos akarok lenni de...

Állatorvos akarok lenni de mégis hogy fog ez nekem sikerülni?

Figyelt kérdés
Még egy évem van a suliból , most leszek 5.-es . Már kémiaából leérettségiztem középszinten 95% lett , de nagyon félek hogy jövöre az emelt biosz nem fog ugy sikerülni, ahogy szeretném. Már most úgy érzem hogy ez az évem borzalmas nehéz lesz,mert ott van a biosz, matek,töri, magyar érettségi (hálistennek németből és infóból már leérettségiztem), emellett jelentkeznem kell OKTV-re is hogy a pluszpontom meglegyen. Baj ha eleve ugy terveztem hogy csak a biosz érettségire akarok összpontosítani a többire nem?? Mert ugye van az a felvételi számítási mód ami csak a 2 felvételi tantárgyat nézi. Persze ha az érettségi átlagom meglenne 80% akkor több pontot érhetnék el. Mit csináljak, hogy éljem túl a következő évet?? És az emelt biosz érettségi mennyire nehéz?? És milyen más suliba jelentkezzek,ha nem sikerülne, ami álatokkal foglalkozik de mégis megfizetik??
2011. júl. 25. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Bocsi, nem akarok rosszakat mondani, de én 6 tantárgyból érettségiztem le májusban, ebből 1 volt emelt, ugyan volt előrehozottam, de gondoltam megpróbálom ugyanazt emelten is. Ott kezdődik, hogy matekból eleve nincs szóbeli, tehát csak 3 tantárgyra kéne koncentrálnod az írásbeli után. A magyar és a töri pedig annyira egyszerű, hogy egy hét alatt rá tudsz készülni, addig meg készülhetsz csak biosz szóbelire (az emelt szóbelik mindig előbb vannak). Semmiképpen se hanyagold el a többit, nekem is volt időm felkészülni 6 tárgyra az átlagom pedig 88 lett, amit én jónak gondolok... Képzeld mi lenne, ha épp az nap lenne sz@r napod, amikor a bioszt írod. Elcseszed, de mivel a többivel nem foglalkoztál ezért nem lesz elég pontod.

Az utolsó év pedig - a közhiedelemmel ellentétben- a legjobb év a 4 év alatt, elmondásod alapján Te sem fogsz unatkozni OKTV miatt, én is voltam csak egy évvel korábban. Az érettségi egyébként nem egy nagy dolog, a töri írásbelire csak egy picit kell átnézni a korábban tanultakat, a magyart meg vagy tudod vagy nem (szövegértés, és esszé írás, nem nagy dolog). Úgyhogy én nem is értem miért vagy kétségbeesve, gyakorlatilag a nehezén túl vagy a dolognak, az előrehozott érettségikkel, egyértelmű, hogy bioszra kell koncentrálnod, de a többit sem szabad elhanyagolnod, hanem a legjobb tudásod szerint megírni.

2011. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát jópár embernek sikerült már szóval értelemszerűen nem lehetetlen. Szerintem nem érdemes a duplázásra hajtani, ha viszonylag jó képességű vagy, sokkal jobb pontszámot érhetsz el a sima pontszámítással.

Az emelt biosz meg hát...kinek mi a nehéz. Szerintem nem vészes. Csak nem a lexikális tudásra megy rá. Sokat kell gondolkodni, agyalni. Azzal, hogy benyalod a könyvet, nem sokat érsz. Ha pedig mindenképp állatorvos akarsz lenni, szerintem ne menj el másik suliba. Rengeteg ember van, akit csak másodjára vesznek fel.

2011. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!