Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes még lekiismeretesen...

Érdemes még lekiismeretesen dolgozni, mint tanár, ha eddig is alig kerestünk, ezután még annyit se?

Figyelt kérdés
Plusz emellett egyre kevésbé érezhető a környezet, elsősorban a szülők részéről a megbecsülés, tisztelet. Csak a hangzatos "könnyű nekik" szólamot hallani, amibe persze sose mélyednek bele, hogy valóban olyan könnyű-e?
2009. ápr. 6. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen érdemes mindenképp! Te akartál tanár lenni, akkor tantíts is rendesen! Egy kezemen meg tudnám számolni azoknak a tanároknak a számát akik, normálisan tanítanak minket. Náluk pedig nem beszélgetünk és a tisztelet is kijár...


Úgyhogy szerintem mindenképp kettőn áll a vásár...


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Üdv, két pedagógus gyerekeként tudom, igen érdemes. Bár nagyon nehéz, de érdemes, nagyon érdemes, mert kell, különben kire számíthat Ön majd amikor Ön már nyugdíjas lesz, ki lesz az a generáció aki eltartja Önt?

Emellett, ha eddig úgy tanított, akkor a lelkiismerete nem engedné, hogy ne így tanítson.

20/L

2009. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, saját magad miatt érdemes. Ha félszívvel csinálsz valamit, ha nem adsz bele minden tőled telhetőt, azzal elpocsékolod a napod munkahelyen töltött részét, lényegében a fél életedet. Azért nem érdemes bemenni egy munkahelyre, hogy alig várd a nap végét. Ha tényleg csak a pénz miatt csinálsz valamit, ha nincs örömöd abban, hogy megtanítod valamire a rádbízott gyerekeket, akkor a saját érdekedben is válts inkább pályát! Sok évfolyamtársam jópár év tanítás után máshol találta meg a helyét. Vagy hozd ki a legtöbbet a mostani helyzetből, vagy változtass, minden más értelmetlen önkínzás.
2009. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

értem én mit kérdezel, csak a kérdésed maga nagyon necces...


neked a lelkiismereted a díjazástól függ?


döntsd el, hogy akarod, tudod-e csinálni, ha nem, akkor ne csináld. megértjük.


de azt mondani, hogy úgy teszek, mintha csinálnám, de közben mégsem, az már teljesen más kérdés. azt én nem értem meg.

2009. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te hogy vagy vele, de én nem azért készülök tanárnak, mert az olyan jól keres, hanem azért, mert erre érzek elhivatottságot. S aki elhivatottságot érez egy pálya iránt, annak igazán érdemes (és magától értetődő) lelkiismeretesen dolgozni.
2009. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem volt nálam boldogabb ember, mikor kiderült, hogy felvettek a főiskolára! Aztán teltek az évek, évtizedek, és egyre inkább azt tapasztalom, hogy e pálya presztizse, elismertsége szinte eltűnt.


Álszent dolog, ha nem beszélhetünk pedagógusként pénzről. Ebből kell nekünk is megélni, felnevelni gyerekeinket, kifizetni a rezsit, a törlesztőrészleteket stb. És ugye nem mondok újat azzal, hogy a mi diplománk töredékét éri, mint más diploma. Pedig a mögötte lévő tudás (plusz új képesítések, végzettségek, egyetem) nem kevesebb!


És igenis fokmérője munkánknak a társadalmi, anyagi elismertség! Egész személyiségünket használjuk, koptatjuk, amit ellensúlyozna, ha ezért legalább erkölcsi megbecsülés volna a viszonzás, de bizony ez gyakran elmarad. Egy mérnök megtervezi a házat, kifizetik az érte járó összeget és kész. A pedagógus igyekszik tudásra, kultúrára tanítani a gyerekeket, amit egyre többször megtorpedóz a szülő, így csak szélmalomharcot vív. ("Nem baj, ha nem tudod, úgyse ebből felfételizel." "Beírást kaptál, mert nem mentél órára? Kit érdekel?!") Sorolhatnám a példákat.


Azért kérdeztem, mert noha szeretem a hivatásom, támogatottság híján egyre kilátástalanabbnak érzem. Szépelgéssel, üres szólamokkal nem vagyok meggyőzhető.

2009. ápr. 8. 13:26
 7/11 anonim válasza:
100%
Ha úgy érzed, nem, nem érdemes, ha pedig úgy, hogy mindezek ellenére is, akkor igen! Ez amolyan költői kérdés volt, nem?
2009. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem csapnivaló tanár lehetsz, ha a fizetéstől függ, hogy milyen lelkiismeretesen végzed a munkádat, mert ez egy olyan állás, amihez elhivatottság kell. Itt gyerekeket tanítol, ahogyan te már azt leírtad. A gyerekek további életét pedig nagyban meghatározza, hogy milyen élményeket szereznek az iskolában. Ha nem jó a fizetés, szívjon a gyerek? Te is csak olyan vagy, mint a többi. Igazad van, hogy a fizudból kell megélni, de én nem hiszek neked, mikor azzal jössz, hogy milyen nehéz a munkátok. Mindig ugyanaz a forgatókönyv alapján tartod meg az óráidat, amiket már évekkel ezelőtt betanultál. Nyáron fizetett szabadság, van hétvégéd, állandóan kapod az ajándékokat, fizetik neked a gyerekek szülei a kirándulásokat, rendezvényekre járhatsz ingyen, 8-14-ig tart a munkaidő. Szerintem nem nagyon szakadsz bele. Lehet, hogy nincs akkora tisztelet már, mint régen, nem kapod ingyen a fél disznókat, dehát istenem! Én három műszakban dolgozom havi kb. 60000-70000 Ft-ért, a leglehetlenebb időszakokban, ünnepekkor is. Mindenért fizetnem kell és semmit sem kapok. (van diplomám, csak nem tudok elhelyezkedni az egyre kevesebb álláslehetőség miatt. Minden állásra egyszerre legalább min. 300-an jelentkezünk.) Nekem nincs jó állásom, neked viszont van. Becsüld meg, mertha nem vagy egy pl. polgármester valakije, akkor nagyon fel fog kopni az állad. Szokd meg, hogy a tanári fizetésedből nem dőzsölhetsz, de éhen halni biztosan nem fogsz. És még mindig nem kell szégyelni, ha tanár vagy, de azt igen, ha munkanélküli vagy betanított munkás. Nem akartam bunkó lenni, de nagyon felhúzott amit írtál, mert én áldanék mindent, ha végre a végzettségemnek megfelelő állást kaphatnék. Te meg csak úgy el akarod dobni, mert nem istenítenek és nem hevernek a lábaid előtt az emberek, mint a régi időkben (és nem kapod a fél disznót meg a rengeted tojást marékszámra, mint régen).
2009. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:


Az életben nem kaptam fél disznót ajándékba. Honnan veszel ilyen vad dolgokat? Kb. 55-60 gyerekkel foglalkozom évente, ebből év végén úgy 8-9 hoz virágot, esetleg csokit. Aminek örülök, de soha nem várom el.


A gyerekekkel semmi bajom, nem töltöm ki rajtuk a keserűségem, csak az olyan gondolkodású szülőktől akadok ki, mint amilyen te is vagy. Hát pontosan ezért született meg bennem ez a kérdés! Soha az életben nem próbálták, mégis értenek a tanításhoz, és meg is van a véleményük... Pedig én se oktatom ki az orvost, a hegesztőt, a péket, hogy hogy végezze a munkáját. És, ha esetleg keveslik a fizetésüket, nem torkollom le őket azzal, hogy a te szakmád hivatás, fogd be a szád, dolgozz, örülj, hogy dolgozhatsz.


El nem hiszem, hogy diplomád van, olyan szűklátókörű kijelentéseid vannak: "állandóan kapod az ajándékokat, fizetik neked a gyerekek szülei a kirándulásokat, rendezvényekre járhatsz ingyen"! Hol élsz te? Az ajándékokról már írtam, ráadásul én nem azokra ácsingózom, hanem becsületes fizetésre, amiből szükség esetén megvehetem a féldisznót! Azt, hogy fizetik a gyerekek szülei a kirándulásokat, az azért van, mert pénzbe kerülne, ha te vinnéd őket, akkor is (utazási költség, belépők ára stb.), a tanárok pedig nem kapnak érte semmit, munkaidőben vannak. Milyen ingyenes rendezvényre gondolsz? Mert, amire én mehetek, arra te is bemehetsz ingyen. Akkor miről beszélünk?!

Szerinted csak a fizikai munka lehet nehéz? Csak attól fáradhat, készülhet ki az ember? Nem, idegileg sokkal jobban megvisel hidd el, ha hozzád hasonó emberek ítélnek meg, és még csak a fáradságot sem veszik arra, hogy utána nézzenek annak, amiről véleményt formálnak, és csak feszínesen látnak, láttak pedagógusi munkát. Aztán támadnak, leszólnak, semmibe vesznek, mert talán úgy hiszik, hogy ettől ők különbnek látszanak...


Azzal is tisztában vagyok, hogy nem győztelek meg, mert tapasztalatból tudom, lehetetlen. Először nem is akartam válaszolni, de talán legközelebb mielőtt valakit elítélsz, talán nem teszed ilyen vak elszántsággal. Nehéz munkád van az lehet, azonban erről nem én tehetek, mégis engem utálsz.

2009. ápr. 13. 17:57
 10/11 anonim válasza:
100%

Taníts, Taníts, Taníts!!!

Nem kell foglalkozni azzal, hogy nem becsülnek meg, orvosként sem fognak...Gondolj arra, hogy milyen pozitív hatással voltak rád a te tanáraid és mindig ha egy figyelmes pillantást veszel észre az óráidon, lásd magad az adott diákban.

2009. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!