Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elso eves Pazmany jogi jegyzet...

Elso eves Pazmany jogi jegyzetek es konyveket kitol tudok en lemasolasra kolcsonkerni?

Figyelt kérdés

A csaladban egy kisse megkesve de lelkesen kezdene a felesegem iden ott, es nagyon fel a kihivasoktol is, meg az anyagiaktol, hogy tulvallalta magat. Barmilyen segitseget szivesen vennenk. Es nem tartanank meg, csak masolas a cel. Remeljuk, hogy jo tanulok is jelentkeznek:)



udv


2011. aug. 10. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem várjátok meg, míg elmondják a tanárok, hogy mit kérnek pontosan, mert bár én nem jogra járok, sokszor nme ugyanazt kérik.

én úgy szoktam, hogy kiveszem a könyvtárból, lemásolom és kész :D

2011. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted kinek biznisz, hogy megveszi a könyvet drágán, és ingyen odaadja neked, hogy összevissza hajtogasd fénymásoláskor?

Marad a könyvtár.

Egyébként nagy mennyiséget másolni sem sokkal olcsóbb + illegális is, mert szerzői jogokat sértesz vele. Jól kezdődik a jogi egyetem...

2011. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tok jo, hogy nyomogatod a lelkiisemret csnegot. nekem elsosorban jegyzetekre lenne szuksegem, es nem veletlenul probaljuk igy megoldani. 3 gyerek mellett igyis egy eleg nagy megterheles ez nekunk. Azert, hogy idebufizd, szerinted mi a helyes, folosleges volt az idodet pazarolni. Es nem veletlen,hogy nem a felesegem ir hanem en, mert ez az en oltetem volt, hogy ezzel is konnyitsek a terhein.
2011. aug. 10. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:

igenis sokan másolnak, ez van...adják olcsóbban, aztán majd megveszik többen...az meg milyen különben is, hogy a tanár ajánlgatja a könyvét, aztán meg egy használhatatlan vacak...

nyugodtan másolj, csak ne mutogassa a tanárnak a feleséged :D

2011. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen, de egyetértek a válaszolóval... Igen, nem törvényes, de ez van, lehetetlenül drágák a jegyzetek, könyvek, sok embertől hallom, hogy itt-ott másoltatja a könyvet. Én is most kezdek, bár nem is a Pázmányon, nem is a jogon, de együtt érzek veled. Tudom milyen az, amikor mindig félre kell tenni azt a minimális összeget, mert nem tudni, mire kell, de biztosan kell. Emellé még nagy megterhelés lenne minden egyes könyvet megvenni. Egyébként szerintem is a könyvtár a megoldás, és ha egy-egy könyvből csak 15-20 oldal kell, akkor csak annyit elmenteni, lemásolni és kész. :)
2011. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!