Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment vagy pénzügy, számvitel Bsc?

Figyelt kérdés
Melyik nehezebb? Melyik piacképesebb? Melyikhez kell többet magolni, ill. melyikben van több matek/logika? Melyikkel könnyebb elhelyezkedni? Milyen tárgyak vannak?
2011. aug. 10. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már sok embertől hallottam h a pénzügy és számvitel az sokkal matekosabb és nehezebb, mint a gazd. men.
2011. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
pénzügy, számvitel
2011. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
És gazdmen-re járok, de így utólag a pénzügy és számvitelt ajánlanám. :) Sokkal gyakorlatiasabb, ez már az órarendből is kiderült számomra, sokkal hasznosabb, ha pl adózási ismereteket tanulsz a folyamatmenedzsment helyett. Nálunk nagyon sok az idióta menedzsment, aminek semmi értelme, helyette inkább lennének normális, használató tárgyak... de sajnos a mi városunkban nincs pénzügy, így maradt ez. :(
2011. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De azért gazd men-en is tanultok ilyeneket, nem? xD
2011. aug. 10. 22:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gazdmenen szokott számvitel tárgy lenni, meg a gazdmenes matek első évben kb az, mint a pénzügy-számviteles matek. Ugyanez vonatkozik az első év tölteléktárgyaira is. Ezen kívül azonban más...


pénzügyre menj, ha teheted, mert bár nehezebb, de jobbak az esélyeid az elhelyezkedésnél.

2011. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
PÉNZÜGY ÉS SZÁMVITEL!
2011. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A gazdmen-t ha elvégezném, azzal mi lehetnék egy cégnél? a szv-lel egyértelmű, hogy könyvelő vagy hasonló....
2011. aug. 11. 01:03
 8/11 anonim válasza:
100%

A pénzügy-számvitel egyértelműen piacképesebb, mint a másik szak. Sztem a gazd-men az, ami "magolósabb", ugyanis sok a menedzsment típusú tárgy, de azért ezeket is lehet úgy tanulni, hogy próbálod megérteni a logikáját.

A helyedben én az alapján döntenék, hogy szeretnék-e mesterképzésre menni tovább vagy sem. A pénzügy-számvitellel már az alapképzéssel is könnyen el tudsz helyezkedni, de a másik szak általánosabb ismereteket ad, mindenből van benne egy kicsi, így azt inkább akkor ajánlom, ha még nem tudod pontosan, hogy mivel szeretnél foglalkozni közgazdászként, így ha elvégzed, nagyon sokféle mesterképzésre jelentkezhetsz.

Egyébként nézd meg az egyes sulik oldalát, hogy milyen szakirányokat kínálnak gazd-men szakon, ezek alapján el tudod dönteni, nagyjából mivel foglalkozhatnak az itt végzettek.

2011. aug. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nincs így, corvinus az utolsó évben négy ajánlatot kaptam és már meló mellett csináltam a mastert, tehát az elhelyezkedéssel nem lesz gond, ha csak nem a Kodolányit választod suliként.

Bár igazság szerint, ha most választanék, pénzügy számvitelre mennék aztán befektetési elemzőnek szakosodnék.

A pénzügy számvitel kicsit kockább szak, de piacképesebb.

2011. aug. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem pont az a baja a gazdmennek amit az előző válaszoló pozitívumként említ, hogy mindenből kapsz egy kicsit, de igazán semmit se mélyen. BSc-vel, szerintem nehéz lesz elhelyezkedni. Sokan azt mondják, hogy diplomás titkárnő lesz belőled. Ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, de azért elég lehetetlenül hangzik, hogy az iskolapadból mondjuk középvezetői pozícióba kerülsz. Szerintem akik odakerülnek azok alulról kapaszkodtak fel, és nem a végzettség segített nekik hanem az idő és a tehetség (esetleg a seggnyalás és a hátszél).


A lényeg, hogy pl a pénzügy-számvitel sem csak arra jó, amire a név jogosítaná, hanem ugyanúgy felkapaszkodhatsz mondjuk főkönyvelőnek, illetve egyéb pénzügyi vezetői pozícióba. Csak még mellette könyvelni is fogsz tudni.


A Corvinusos kollégának szerencséje/hátszele/tehetsége volt, illetve ezek tetszőleges kombinációja, ugyanis nem ez a jellemző. Én nem ajánlom a gazdment.

2011. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!