Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most vendéglátós suliba...

Ha most vendéglátós suliba járok (5 évfolyamos, még 3 év van vissza) attól még érettségi után elvégezhetek 1 kb 2 éves kozmetikus tanfolyamot?

Figyelt kérdés

az az igazság,hogy csak a nyelv miatt mentem abba a suliba ,meg az idegenforgalom miatt, de mint kiderült nekünk (a felettünk lévő osztályoknak NEM ) szal nekünk kell csak szakmai gyakorlatra járni,ahol csicskáztatnak minket. na mind1, a lényeg, h kozmetikus szeretnék majd lenni, de még érettségi(20 évesen :/ ) és utána kéne még 1 szakma, + egyetem v fősuli. v 1 szakma és kozmetikus tanfolyam,ill a lényeg h legyen 1 kozmetikus szakmám. az nagyon nagy baj,ha a mai világban nincsen diplomám? a barátommal , azt tervezzük h kb 25 évesen végzünk mindennel (vagyis eredeti terv szerint : 1 év szakma,4 év egyetem v fősuli) de utána még el is kell helyezkedni és a többi. és eddig nem tudtam h mi érdekel,de aztán rájöttem. a másik dolog még az írás volt,de azt majd max hobbi szinten űzöm. légyszi segítsetek , h hogyan tudnék tovább lépni, h merre ,hol stb. (veszprémi vagyok,de pestre szeretnék majd menni,mert barátom is pesti)

előre is köszönöm a válaszokat és remélem h érthető voltam.


2009. ápr. 12. 23:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Csak akkor inkább érdemesebb szerintem tanfolyamra menned és nem suliba, bár fizetni kell érte, ami nem kis pénz. (Google)Vagy átmész egy kozmetikus suliba most és ott csinálod meg, mert akkor a kozmetikusi lenne az első képzésed ami ingyenes. Bár szerintem inkább fejezd be ezt, és utána tanfolyam. Nem gáz, ha nem lesz diplomád, egy szakmával is el lehet boldogulni, bár manapság....
2009. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!